Wykonywanie makijażu
Pixabay/nanshy/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Podkład tuszuje niedoskonałości, rozświetla twarz i podkreśla urodę – który wybrać?

Wykonywanie makijażu
Pixabay/nanshy/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Podkład rozjaśniający jest kosmetykiem, mającym na celu nadanie twarzy blasku, z kolei podkład kryjący ma ukryć niedoskonałości skóry.

Podkład rozjaśniający

Podkład rozjaśniający polecany jest szczególnie kobietom, które nie mają większych problemów z cerą (wypryski, przebarwienia, zbyt sucha lub tłusta, czy mieszana skóra), ponieważ kosmetyk ten ma na celu przede wszystkim nadanie blasku naszej skórze twarzy. Podkład rozjaśniający stara się utrzymać jednolity kolor twarzy oraz szyi. Jest to najczęściej lekka, płynna substancja, która lekko rozjaśnia twarz, nadaje jej zdrowego wyglądu, maskuje oznaki zmęczenia. Koszt podkładu rozjaśniającego to od 30 zł do 80-90 zł.

Podkład kryjący

Jest to kosmetyk uniwersalny – nie dość, że nadaje jednolity koloryt skórze twarzy, to jeszcze skutecznie maskuje niedoskonałości i oznaki zmęczenia. Jest dostępny w postaci lekkiego musu (polecany paniom z tłustą cerą) oraz jako płynna substancja (polecany szczególnie paniom o suchej skórze). Kosmetyk dobrze kryje wszelkie wypryski, przebarwienia czy blizny. Należy jednak uważać przy nakładaniu go na cerę – gdy nałoży się za dużo na twarz, nie dość, że uzyskamy niepożądany efekt maski, to jeszcze zatkamy pory, co może doprowadzić do ich rozszerzenia. Koszt podkładu kryjącego jest bardzo różnorodny – od 20 zł do nawet 150 zł.

 

Przy wyborze odpowiedniego podkładu kieruj się kondycją twojej skóry. Jeżeli miewasz problemy z cerą, lepiej zainwestować w podkład kryjący. Jeżeli jednak szukasz kosmetyku, który ma za zadanie jedynie podkreślić twoją urodę – sięgnij po podkład rozjaśniający.


Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33