

Wybór, przechowywanie i mycie pędzli do makijażu
Doskonały makijaż to nie tylko dobre kosmetyki, ale też akcesoria, które służą aplikacji produktu na twarz. Aby pędzle i aplikatory dobrze pełniły swoje funkcje należy o nie regularnie dbać i wiedzieć jak i w czym myć pędzle do makijażu oraz jak je przechowywać na co dzień.
Wybór i przechowywanie pędzli do makijażu
Podczas wykonywania precyzyjnego makijażu, kosmetyki nakłada się specjalnymi pędzlami kosmetycznymi. Są one wykonywane z włosia syntetycznego bądź naturalnego. Naturalne włosie nie będzie podrażniało skóry. Ich zaletą jest łatwe i szybkie czyszczenie. Tego typu aplikatory najlepiej stosować do nakładania kosmetyków sypkich – np. pudrów lub bronzerów. Na co dzień pędzle najlepiej przechowywać w szczelnym pojemniku wykonanym z plastiku lub metalu. Do zamkniętych pędzli nie dostanie się kurz ani drobnoustroje, które mogłyby negatywnie wpływać na stan skóry.
Rodzaje pędzli do makijażu – szerokie, płaskie, miotełki
Każdy pędzel dopasowany jest do innego kosmetyku. Aplikator do fluidu powinien być spłaszczony. Dobrze, aby włosie w takim pędzlu nie było zbyt gęsto zamocowane, aby aplikator nie pochłaniał dużych ilości produktu. W przypadku pędzli do podkładu, dobrze wybierać takie, które mają domieszkę włosia syntetycznego – są bardziej sztywne i ułatwiają proces nakłania płynnego kosmetyku. Pędzle z długim i szeroko rozstawionym włosiem to pędzle do pudru sypkiego. Umożliwiają aplikację kosmetyku jednym ruchem na dużej powierzchni skóry. Pędzle do różu i bronzera mają lekko ścięte pod skosem włosie. Wśród pędzli kosmetycznych możemy znaleźć również pędzle typu miotełka. Ich zadaniem jest omiatanie nadmiaru kosmetyku z twarzy, np. osypującego się cienia do powiek. Jeżeli chodzi o nakładanie cieni na powiekę służą do tego pędzle o prostokątnym kształcie. Ich końcówka jest zwykle zaokrąglona, co ułatwia rozcieranie produktu.
Jak prawidłowo myć pędzle do makijażu
Jak myć i czyścić, w czym myć pędzle, jak je suszyć – to najczęściej pojawiające się pytania osób rozpoczynających przygodę z makijażem. Pędzle do produktów sypkich – cieni, pudru, bronzera należy myć co 2-3 tygodnie. Aplikatory do fluidu, korektora i szminek najlepiej myć po każdym użyciu. Pędzle do makijażu myjemy w ciepłej wodzie z szamponem lub mydłem. W trosce o zachowanie nieskazitelnej jakości włosia do mycia pędzli warto używać delikatnych szamponów dla dzieci. Pędzle myjemy pod bieżącą wodą. Kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest sposób trzymania pędzli podczas mycia – pod wodą powinna znaleźć się wyłącznie część pokryta włosiem. Nie zanurzamy w wodzie miejsca styczności skuwki z trzonkiem pędzla, ponieważ może to spowodować rozklejenie aplikatora i poluzowanie trzonka. Włosie pędzla namaczamy w bieżącej wodzie. Na wewnętrzną stronę dłoni nakładamy odrobinę szamponu i przez kilka sekund pocieramy pędzlem o środek dłoni. Następnie spłukujemy pianę. Jeżeli podczas spłukiwania woda nadal jest zabarwiona, czynność powtarzamy. Po wyczyszczeniu pędzle osuszamy ręcznikiem papierowym i kładziemy na płasko lub wieszamy włosiem w dół do czasu samoistnego wyschnięcia. Nie należy stawiać pędzli pionowo na trzonku, ponieważ woda może ściec do skuwki i spowodować rozszczelnienie pędzla. Do suszenia aplikatorów nie wykorzystujemy suszarek, ani nie układamy ich na grzejniku, ponieważ gorąca temperatura negatywnie wpływa na jakość włosia.
- Makijaż na sylwestra powinien przykuwać uwagę innych. Oryginalny makijaż na sylwestra krok po kroku.
- Historia makijażu ciągnie się od starożytnego Egiptu. Początki makijażu, czyli od kiedy się malujemy.
- Makijaż studniówkowy musi nie tylko dobrze się prezentować, ale też długo utrzymywać na twarzy. Makijaż na studniówkę krok po kroku.
Najlepsze Promocje i Wyprzedaże
LADY MAKEUP
Musujące kostki pod prysznic z olejkami eterycznymi!
NEONAIL
Ultratrwałe pomadki matowe w płynie!
EZEBRA
REVOLUTION SKINCARE Teraz do 30 % taniej!
PERFUMY.PL
Ekskluzywne dezodoranty damskie w super cenach!!!