piegowata kobieta
©chiarasum/Fotolia.com

Sztuczne piegi, czyli tymczasowy tatuaż za pomocą kredki, cieni do powiek, naklejek i makijażu permanentnego

piegowata kobieta
©chiarasum/Fotolia.com

Tymczasowy tatuaż na twarzy można uzyskać za pomocą makijażu permanentnego. Sztuczne piegi lub pieprzyk dodają uroku i są dobrym rozwiązaniem dla osób, które zawsze marzyły o piegowatej twarzy. Kropki można również namalować cienką zmywalną kredką lub ołówkiem. Piegi i pieprzyki nanosi się na twarz za pomocą specjalnych szablonów z naklejkami.

Tatuowanie piegów makijażem permanentnym kosztuje około 1000 złotych. Ołówek lub kredka do malowania twarzy to koszt około 15-30 złotych.

Makijaż permanentny – piegi na 2-3 lata

Sztuczne piegi można uzyskać za pomocą makijażu permanentnego. Zabieg polega na wprowadzaniu do skóry specjalnego barwnika. Małe, ciemne kropki imitujące piegi na twarzy początkowo mają bardzo intensywną barwę, która po 2-3 latach całkowicie znika. Kilka godzin po makijażu permanentnym skóra może być lekko obrzęknięta. Tymczasowy tatuaż jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które zawsze marzyły o piegach na twarzy, a nie chcą ich codziennie malować za pomocą nietrwałych kosmetyków.

Kredka do piegów i pieprzyków oraz cienie do powiek

Niektóre linie kosmetyczne stworzyły specjalne ołówki i kredki do piegów. Kosmetyki są uniwersalne, ponieważ mogą być stosowane też do malowania oczu lub brwi. Specjalna kredka jest ostro zatemperowana, dzięki czemu pozwala precyzyjnie namalować na twarzy sztuczne piegi lub pieprzyki. Sztuczny tatuaż łatwo można zmyć, np. płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu.

Cienie do powiek, np. w odcieniach ciemnego beżu lub brązu, także sprawdzają się do malowania piegów. Kropki najlepiej nanosić bardzo cienkim pędzlem, na który nakłada się małą ilość koloru. Malowanie piegów kredką lub cieniem może nie sprawdzać się latem. Pod wpływem wysokiej temperatury kosmetyk będzie się rozmazywać i tym samym wyglądać nienaturalnie.

Tymczasowy tatuaż w postaci naklejek do twarzy

Oryginalnym pomysłem na upiększenie twarzy są naklejki z piegami samoprzylepnymi. W skład zestawu wchodzą szablony, które przykleja się do skóry. Następnie zamalowuje się je specjalnym aplikatorem i odkleja. W efekcie na twarzy odbijają się sztuczne piegi, które bardzo przypominają naturalne.

Przeładuj

Doda zdradziła nam, gdzie odbędzie się druga edycja koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

zobacz 00:49