Makijażystka przy pracy
Pixabay/micahsimpson760/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Makijaż modelujący twarz krok po kroku

Makijażystka przy pracy
Pixabay/micahsimpson760/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Modelowanie twarzy za pomocą makijażu w wielu przypadkach może zastąpić operację plastyczną. Za pomocą kosmetyków możesz nadać twarzy owalny kształt, optycznie zwęzić i skrócić nos.

Czego będziesz potrzebowała do makijażu modelującego?

Do wykonania makijażu modelującego będziesz potrzebowała następujących kosmetyków i przyborów kosmetycznych:

  • kremu nawilżającego,
  • korektora,
  • podkładu w kolorze twojej karnacji,
  • podkładu o ton jaśniejszego od koloru karnacji,
  • bronzera (lub różu, jeśli masz bardzo jasną cerę) – powinien być o ton ciemniejszy od twojej karnacji,
  • szerokiego, miękkiego pędzla.

Jak przygotować skórę do makijażu modelującego?

Na początku posmaruj skórę twarzy kremem nawilżającym lub innym, który stosujesz jako bazę pod podkład. Poczekaj 2-3 minuty, aż się wchłonie. Najpierw zamaskuj korektorem wszystkie przebarwienia i krostki i nałóż na skórę podkład w kolorze twojej skóry. Możesz przejść do nakładania jaśniejszego podkładu i bronzera lub różu.

Jak modelować kształt twarzy makijażem?

Makijaż może optycznie wyszczuplić twoją twarz lub nadać jej harmonijny, owalny kształt. Żeby uzyskać taki efekt, użyj bronzera. Nakładaj go na te części twarzy, które wystają poza owal. Inaczej nakłada się go na twarz okrągłą, prostokątną, kwadratową, trójkątną i podłużną.

 

Modelowanie twarzy okrągłej

Nałóż bronzer na krawędzie twarzy: żuchwę, policzki i czoło tak, żeby nadać jej owalny kontur. Dodatkowo podkreśl kości policzkowe, po obu stronach twarzy nałóż bronzer ukośnie, linią prowadzącą od środka ucha do kącika ust.

 

Modelowanie twarzy prostokątnej

Żeby skrócić optycznie twarz prostokątną, nałóż bronzer poziomą linią na czoło, przy samej linii włosów, odrobinę przyciemnij też brodę. Kości policzkowe delikatnie podkreśl poziomą linią, prowadzącą od koniuszka ucha do dolnej nasady nosa.

 

Modelowanie twarzy kwadratowej

Twarzy kwadratowej można nadać owalny kształt poprzez nałożenie bronzera ukośnymi liniami na boki skroni oraz żuchwę, a pionowymi na policzki. Kości policzkowe podkreśl ukośnymi liniami bronzera, nałożonymi tak, jak w przypadku twarzy okrągłej.

 

Modelowanie twarzy trójkątnej

Jeśli twoja twarz kształtem przypomina trójkąt (na górze jest szersza niż na dole), nałóż bronzer na brodę i skronie. Linia podkreślająca kości policzkowe powinna być delikatna i krótka, bronzer nałóż tylko pod kością jarzmową.

Jak modelować kształt nosa makijażem?

Za pomocą makijażu możesz zwęzić i skrócić nos. Będziesz do tego potrzebowała bronzera i jaśniejszego podkładu.

 

Jak modelować zbyt szeroki nos?

Nałóż bronzer po obu stronach nosa, a na jego grzbiecie narysuj podkładem wąski pasek. Jeśli twój nos jest krótki, pasek może trochę nachodzić na czoło. Rozetrzyj podkład na nosie.

 

Jak modelować zbyt długi nos?

Pod nos, u jego podstawy nałóż trochę bronzera. Odrobinę tego kosmetyku nałóż też na czubek nosa. Na grzbiecie nosa narysuj jaśniejszym podkładem wąski pasek. Niech jednak ten pasek nie nachodzi na czoło. Rozetrzyj go.

Jak utrwalić efekt makijażu modelującego?

Do utrwalenia efektów makijażu modelującego stosuj puder transparentny. Używaj go również do odświeżania makijażu w ciągu dnia. Dzięki temu, że jest niemal niewidoczny na skórze, nie zepsuje efektu modelowania.

 

Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18