Metaliczny makijaż oczu
© Studio KIVI/Fotolia.com

Metaliczny makijaż oczu na dzień i wieczorowy metaliczny make-up

Metaliczny makijaż oczu
© Studio KIVI/Fotolia.com

Do zrobienia metalicznego makijażu oczu najlepiej użyć metalicznych i matowych cieni. Pozwoli to uzyskać elegancki efekt. W makijażu dziennym warto postawić na jasne kolory cieni, natomiast przy wieczorowym make-upie najlepiej wykorzystać metaliczny eyeliner i brokatowe cienie.

 

Metaliczny makijaż pięknie kontrastuje z zimowym krajobrazem. Natomiast zawsze podkreśla urodę - odmładza dojrzałe kobiety i eksponuje świeżą cerę u młodszych pań. Można go więc wypróbować także wtedy, kiedy nadejdą cieplejsze dni.

Metaliczny makijaż oczu - podstawowe zasady

Przy wykonywaniu metalicznego makijażu oczu należy pamiętać o tym, aby metaliczne cienie mieszać z matowymi. Ważna jest baza na powiece, za którą posłuży cielisty, matowy cień. Koniecznie trzeba go też nałożyć pod łuk brwiowy, co sprawi, że makijaż będzie wyglądał estetycznie. Załamania powieki dobrze jest pomalować matowym cieniem, najlepiej w średnim odcieniu brązu. Natomiast metaliczny cień należy nałożyć na ruchome powieki: górną i dolną. Przełamanie go matem pozwoli uniknąć uzyskania tandetnego efektu. Jeśli chodzi o pozostałe elementy makijażu, to połyskliwy make-up oczu najlepiej wygląda w połączeniu z matowymi pomadkami lub ustami w odcieniu nude. Jednak niektóre panie łączą go także z metalicznymi pomadkami.

Metaliczny makijaż oczu na dzień

Do wykonania codziennego makijażu metalicznego oczu przydatne będą przede wszystkim cienie w jasnych kolorach. Można wykorzystać wszelkie odcienie różu, fiołkowego-różu, szarości i innych delikatnych barw. Przy ich wyborze należy się kierować karnacją: przy ciepłej najlepiej wybrać złoto i jego odcienie, natomiast przy zimnej wszelkiego rodzaju szarości. Warto sięgnąć po kosmetyki w żelu, które są bardziej trwałe niż te w kremie. Aby wykonać metaliczny makijaż oczu na co dzień:

  • rozsmaruj na twarzy podkład;
  • nałóż róż na policzki;
  • przed nałożeniem cienia na powiece, pokryj ją korektorem lub bazą;
  • pomaluj oko, nie nakładaj jednak metalicznego cienia na całą powiekę; możesz go użyć np. zamiast eyelinera, wykonując nieco grubszą kreskę niż przy jego użyciu; dzięki temu unikniesz efektu przeładowania.

Metaliczny makijaż na wieczór

Wykonując wieczorowy metaliczny makijaż oczu, można pozwolić sobie na więcej:

  • wyrównaj koloryt twarzy za pomocą podkładu i korektora,
  • nanieś bazę na powieki,
  • rozprowadź na całej powiece brokatowy cień;
  • użyj metalicznego eyelinera w odcieniu pasującym do cieni;
  • wykończ makijaż, używając ciemnej, np. burgundowej szminki; jeśli nie chcesz uzyskać aż tak wyrazistego efektu, użyj cielistej lub jasnoróżowej szminki.

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52