matowa, czerwona szminka
©puhhha/Fotolia

Matowa czy błyszcząca? Dobierz szminkę do rodzaju ust

matowa, czerwona szminka
©puhhha/Fotolia

Matowe szminki nie nadają się dla każdej kobiety, ponieważ pomniejszają usta. Jeśli zależy nam na ich uwydatnieniu, wtedy warto sięgnąć po błyszczącą pomadkę.

Matowe szminki dla kobiet o pełnych ustach

Matowe szminki optycznie pomniejszają usta, dlatego powinny je stosować kobiety o większych wargach. Pomadki matowe zawierają w sobie większą ilość pigmentu, niż błyszczące i nadają ustom intensywniejszy kolor. Uwydatnienie pomadką ust wymaga wprawy, dlatego ten rodzaj kosmetyku należy stosować z konturówką i najlepiej przed lusterkiem Matowa pomadka utrzymuje się długo i doskonale maskuje niedoskonałości.

 

Przed pomalowaniem nią ust, najpierw warto zastosować balsam lub wazelinę, która nawilży wargi. Wadą matowych szminek jest to, że wysuszają usta, dlatego nie zaleca się malowania nimi suchych i popękanych ust.

Błyszczące szminki dla kobiet o wąskich ustach

Błyszczących szminek powinny używać panie o małych i wąskich ustach. Te pomadki optycznie powiększają wargi i nadają im blask. Błyszczące szminki doskonale nawilżają usta, gdyż w składzie posiadają więcej tłuszczów i składników odżywczych niż pomadka matowa. W tym sezonie modne są mocne, ciemne i wyraziste kolory. Niektóre błyszczące pomadki zawierają w sobie kwas hialuronowy i kolagen morski, które powodują uwypuklenie warg.

 

Nie wszystkie kobiety decydują się na ten rodzaj szminek, gdyż po pomalowaniu nimi ust odczuwalne może być mrowienie i lekkie szczypanie. Przy wyborze koloru kosmetyku kobiety powinny sugerować się nie tylko kształtem ust, ale też typem karnacji, kolorem oczu i skóry

Więcej na temat kosmetyki do makijażu
Przeładuj

Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Zapamiętamy jego uśmiech i dobre serce!

zobacz 01:36