makijaż
Pixabay/skeeze/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Smoky eyes – stwórz zmysłowy, wieczorowy makijaż oczu

makijaż
Pixabay/skeeze/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Smoky eyes jest makijażem oczu, który jest odpowiedni na wieczorowe okazje. Można go wykonać z cieni w różnych kolorach, w zależności od typu urody i od nastroju. Wykonaj makijaż smoky eyes krok po kroku i wydobądź z oczu ich tajemniczość.

Czego potrzebujesz do wykonania smoky eyes?

Do wykonania makijażu smoky eyes potrzebujesz:

  • cienia, w kolorze czarnym, nude (cielistym) i w kolorze szarym,
  • kredki do oczu,
  • kryjącego korektora,
  • bazy pod cienie,
  • puchatego pędzla,
  • płaskiego pędzla.

Jak wykonać makijaż smoky eyes?

1. Na powieki nałóż bazę bądź rozświetlający korektor i łagodnie ją przypudruj. Dzięki temu powieka będzie wyrównana, a cień dłużej się na niej utrzyma. Górną linię rzęs obrysuj czarną kredką do oczu i rozetrzyj ją płaskim pędzlem.

2. Na wewnętrzny kącik oka nałóż jasny, perłowy, rozświetlający cień. Rozetrzyj go w zagłębieniu oka i troszkę na łuku oraz na dolnej i górnej powiece. Pomaluj matowym cieniem górną powiekę, bezpośrednio pod łukiem brwiowym. Cień staraj się wklepywać w powiekę, aby się nie rozsypywał.

3. Następnie szarym cieniem obrysuj brzegi powiek. Do zabiegu zastosuj puchaty pędzel. Zaraz za rzęsami, na górnej i dolnej powiece, narysuj czarną linię, aby optycznie zagęścić rzęsy i rozetrzyj ją.

4. Jeśli chcesz uatrakcyjnić makijaż, użyj cieni z odrobiną połysku lub srebrnego pyłku. Zastosuj je pod łukiem brwiowym na dolną i górną powiekę.

5. Na koniec połóż na rzęsy tusz, najlepiej czarny i wytuszuj je od dołu ku górze. Przy malowaniu rzęs, wykonuj zygzakowate ruchy jeśli chcesz pokryć każdą rzęsę. Czynność tę powtórz 2 razy, aby nadać rzęsom dużą objętość.

Wskazówki przy makijażu smoky eyes

Zastanów się jaki cień chcesz wykorzystać, aby odgrywał w makijażu główną rolę. Najlepiej wybieraj odcienie czerni, fioletu, granatu i szarości i nałóż je na górnej powiece. Uważaj, by nie zakryć przypadkiem jasnego cienia, który znajduje się w kącikach oka. Do nałożenia ciemnej barwy zastosuj miękki, gruby pędzel. Nie rozcieraj nim cienia, a wklepuj go. Dzięki temu uzyskasz naturalną barwę na powiece. Spróbuj wymodelować kształt oka pędzelkiem. Tak samo postępuj z dolną powieką oka i wklepuj na nią cień w ten sposób, aby połączyć go z łukiem górnej powieki. Na sam koniec wyrównaj makijaż pędzlem.

 

Makijaż smoky eyes łączy się przede wszystkim z czarnymi barwami, ale możesz też zastosować pogodne, pastelowe kolory. Smoky eyes jest klasyczny i jest to głównie makijaż wieczorowy. 


Przeładuj

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

zobacz 02:56