Permanentny makijaż
Image by LifetimeStock.com

Makijaż permanentny ust – wady i zalety

Permanentny makijaż
Image by LifetimeStock.com

Makijaż permanentny ust polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu (barwnika), co pozwala nadać im wymarzony kształt i kolor. Przed zabiegiem należy przyjmować Heviran (lek zapobiegający powstaniu opryszczki) oraz Rutinoscorbin (aby uszczelnić naczynia krwionośne). Koszt makijażu permanentnego mieści się w przedziale 600-1200 zł (w zależności od lokalizacji, renomy kliniki oraz zakresu zabiegu – tego, czy chcemy wykonać sam kontur, kontur z wypełnieniem lub kontur z zacienieniem). Czas wykonania makijażu permanentnego może wynosić od godziny do trzech.

Makijaż permanentny ust – przebieg zabiegu

  • Ustalenie koloru i konturu wypełnienia ust.
  • Wykonanie miejscowego znieczulenia.
  • Wprowadzenie pigmentu za pomocą urządzenia z jednorazowymi aplikatorami.
  • Nałożenie kremu łagodzącego i przeciwzapalnego.

Zalety makijażu permanentnego

Makijaż permanentny pozwala nadać wyraziste kształty wąskim wargom, a usta zbyt jasne wypełnić odpowiednim kolorem – naturalnym różem, czerwienią lub beżem. W zależności od upodobań usta mogą mieć wyrazisty kształt i kolor lub maksymalnie przypominać naturalne odcienie i kontury. Niewątpliwą zaletą makijażu permanentnego ust jest oszczędność czasu – możemy codziennie cieszyć się zmysłowymi ustami, bez konieczności ich malowania. Makijaż permanentny ust utrzymuje się przez 2-5 lat.

Wady makijażu permanentnego

Podczas zabiegu odczuwa się dyskomfort – stopień jego nasilenia zależy od progu bólowego konkretnej osoby. Do 7 dni po zabiegu usta mogą być opuchnięte, mieć nienaturalny kontur i barwę. Do tygodnia po zabiegu nie powinno się chodzić na basen, saunę czy solarium. Po około 4 tygodniach należy spotkać się z osobą wykonującą zabieg – niekiedy konieczne jest jego powtórzenie. Do mycia twarzy należy używać tylko wody lub bardzo delikatnych kosmetyków. Na makijaż permanentny nie mogą sobie pozwolić kobiety w ciąży i matki karmiące piersią, osoby chore na łuszczycę, cukrzycę, padaczkę.


Więcej na temat makijaż pielęgnacja twarzy
Przeładuj

Hotel Paradise: Ata i Artur o sprzeczce Soni i Julii! O co tak naprawdę poszło?

zobacz 02:08