Kobieta, której maluje się usta
Image by Lifetimestock.com

Makijaż permanentny konturu ust z cieniowaniem ukryje niedoskonały kształt warg

Kobieta, której maluje się usta
Image by Lifetimestock.com

Makijaż permanentny daje wygodę i sprawia, że nawet w ekstremalnych warunkach, jak wizyta na basenie, można wyglądać olśniewająco. Dotyczy to zarówno makijażu trwałego brwi, jak i ust. Niewyraźne albo niekształtne usta można „poprawić”, dzięki wykonaniu w profesjonalnym gabinecie zabiegu o nazwie kontur ust z cieniowaniem.

Makijaż permanentny ust pozwala pozbyć się kompleksów

Zbyt małe, wąskie lub niewyraźne usta mogą być przyczyną kompleksów. Natomiast codziennie tuszowanie niedostatków jest czaso- i pracochłonne, a efekty znikają w trakcie dnia – podczas mówienia czy jedzenia. Dlatego warto w takiej sytuacji rozważyć zrobienie konturu ust z cieniowaniem. Efekty utrzymują się nawet przez kilka lat, a wygląd ust jest bardzo naturalny dzięki cieniowaniu. Zabieg polega na wyrysowaniu żądanego kształtu ust i utrwaleniu go przy użyciu maszynki i pigmentu wstrzykiwanego pod skórę. Metoda cieniowania oznacza, że akcentowany jest nie sam kontur, ale i ⅔ warg. Dzięki temu usta wyglądają naturalnie i nie wymagają dodatkowego malowania przed wyjściem. Z efektów będą zadowolone szczególnie te kobiety, które mają słaby naturalny kontur ust lub gdy został on utracony na przykład w wyniku opryszczki wargowej. Kontur ust z cieniowaniem zaleca się też osobom z nierównomiernie rozłożoną czerwienią ust. Zabieg kosztuje od około 1000 do 1200 złotych.

Środki ostrożności przed i po wykonaniu makijażu permanentnego ust

Makijaż permanentny to zabieg naruszający skórę, dlatego wymaga zachowania ostrożności zwłaszcza po jego wykonaniu. Aby uniknąć wystąpienia opryszczki wargowej, należy przyjmować 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po nim leki zwalczające wirusa HSV1. Skóra przed zabiegiem powinna być całkowicie zdrowa, należy wstrzymać się z zabiegiem, jeśli w organizmie jest stan zapalny lub aktywna infekcja. Przeciwwskazaniami do wykonania konturu ust z cieniowaniem są łuszczyca, cukrzyca, przyjmowanie sterydów bądź antybiotyków, a także ciąża. Po zabiegu skóra ust wymaga szczególnej pielęgnacji. Nie wolno jej trzeć, podrażniać, używać kosmetyków, których nie zaleciła osoba wykonująca zabieg, ani opalać czy narażać na działanie pary lub chlorowanej wody. Bardzo ważne jest częste odkażanie ust, póki się nie zagoją. Najlepiej dezynfekować je po każdym posiłku czy wypitym napoju. Warto używać preparatów przyspieszających gojenie. W ciągu miesiąca od pierwszego zabiegu powinna zostać wykonana korekta, by uzyskać zamierzony na początku efekt i utrwalić makijaż.


Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04