Kobieta w pełnym makijażu
Image by Lifetimestock.com

Brwi permanentne – metoda piórkowa i jej naturalny efekt

Kobieta w pełnym makijażu
Image by Lifetimestock.com

Od 3 do 5 lat bez konieczności codziennego malowania brwi cieniami czy kredką – taki komfort daje makijaż permanentny brwi metodą piórkową. Wprowadzony pod skórę pigment długo się utrzymuje i wygląda naturalnie. Metoda piórkowa polega na dorysowaniu „włosków” w pustych miejscach, wykonuje się ją, jak nazwa wskazuje – specjalnym piórkiem.

Brwi permanentne metodą piórkową wyglądają naturalnie

Makijaż permanentny brwi kształtuje łuk brwiowy, podkreśla go i sprawia, że twarz nawet bez makijażu wygląda ładnie i naturalnie. Metoda piórkowa stosowana w trwałym makijażu polega na wprowadzeniu do skóry barwnika. W pustych miejscach i tam, gdzie naturalne włoski są rzadsze, zgodnie z kierunkiem ich rośnięcia dorysowuje się kształty włosków. Dzięki temu tatuaż imituje naturalne owłosienie i nie sprawia wrażenia sztuczności. Zabieg przeprowadza się przy użyciu piórka – przede wszystkim tym ta metoda różni się od metody włoskowej, w której zabieg wykonuje się specjalnym przyrządem. Brwi permanentne metodą piórkową w wyglądzie nie różnią się od tych powstałych metodą włoskową. Trwałość również jest podobna. Niemniej jednak metoda piórkowa wiąże się z większą ingerencją w skórę, ponieważ pigment jest aplikowany głębiej w skórę. Zabieg kosztuje od około 1100 do 1300 złotych, pierwsza korekta zazwyczaj jest wliczona w tę cenę. Cena zabiegu jest zbliżona do cen zabiegów przeprowadzonych innymi metodami – włoskową i cieniowania.

 

Makijaż permanentny brwi wykonuje się w dwóch etapach. Pierwszy zabieg, właściwy, polega na zatuszowaniu niedoskonałości i nadaniu brwiom ładnego kształtu, to główna część. Drugim etapem jest korekta – dopiero po niej brwi wyglądają perfekcyjnie, a wykonuje się ją po 3 do 5 tygodni od pierwszego zabiegu.


Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49