Młoda kobieta z złoto-brązowym makijażu.
©Miramiska/stock.adobe.com

Jak zrobić makijaż oczu “ciepły karmel”, idealny do cery dojrzałej, szarej i zmęczonej?

Młoda kobieta z złoto-brązowym makijażu.
©Miramiska/stock.adobe.com

Makijaż oczu “ciepły karmel” to delikatny i uniwersalny make-up do każdego rodzaju cery, a w szczególności dojrzałej, szarej i zmęczonej. Cienie do powiek z subtelnymi złotymi refleksami skutecznie rozświetlą oko i dodadzą spojrzeniu świeżości. Do wykończenia makijażu niezbędne będzie konturowanie twarzy bronzerem, dzięki któremu otrzyma się efekt skóry muśniętej słońcem.

 

Dobrze wykonany makijaż oczu i twarzy pozwala ukryć niedoskonałości urody, a jednocześnie wyeksponować to, co w niej najładniejsze. Warto jednak pamiętać, że im bardziej zadbana cera, tym make-up będzie się lepiej prezentować i nie będzie potrzeby stosowania mocno kryjących kosmetyków, które zatykają pory i ograniczają skórze swobodne oddychanie.

 

Kosmetyki do makijażu “ciepły karmel”

 

Makijaż oczu “ciepły karmel” to make-up, do wykonania którego potrzebne są cienie do powiek w odcieniach beżu, połyskującego złota oraz brązu, czarny tusz do rzęs oraz świetlista kredka do wypełnienia linii wodnej oka. Odpowiednio dobrany podkład do twarzy wyrówna koloryt cery, z kolei korektor zamaskuje drobne niedoskonałości i cienie pod oczami. Uzupełnieniem makijażu będzie konturowanie twarzy, do czego niezbędny będzie bronzer i rozświetlacz. Do malowania ust używa się matowej pomadki w naturalnym odcieniu nude.

 

“Ciepły karmel” - makijaż krok po kroku

 

  • Na oczyszczoną skórę twarzy nałóż podkład i korektor (głównie w okolice pod oczami oraz w zagłębieniach przy skrzydełkach nosa).
  • Całą ruchomą powiekę pokryj beżowym cieniem.
  • Na centralną część powieki nałóż złoty połyskujący cień.
  • Zewnętrzny kącik przyciemnij cieniem w kolorze czekolady i podkreśl nim delikatnie również dolną powiekę.
  • Rozetrzyj dokładnie granice między cieniami.
  • Linię wodną podkreśl jasną, połyskującą kredką.
  • Wytuszuj dokładnie rzęsy czarnym tuszem.
  • Utrwal makijaż lekkim pudrem w kamieniu.
  • Wykonaj konturowanie twarzy bronzerem i rozświetlaczem.
  • Na usta nałóż pomadkę w kolorze nude.

 

Makijaż oczu “ciepły karmel” - dla kogo najlepszy?

 

Makijaż oczy wykonany cieiami w odcieniach beżu, złota i brązu to uniwersalny i naturalny make-up, który sprawdza się u każdej kobiety, niezależnie od wieku. Ze względu na to, że rozświetla ona twarz i nadaje skórze świeżość, szczególnie polecany jest dla cery dojrzałej, zmęczonej i poszarzałej.

 

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17