makijaż oka
Image by LifetimeStock.com

Trzy kroki do wyszczuplenia okrągłej twarzy za pomocą makijażu

makijaż oka
Image by LifetimeStock.com

W modelowaniu okrągłej twarzy pomoże makijaż. Twarz okrągła to taka, której kości policzkowe są szerokie, broda nieduża i zaokrąglona, a czoło szerokie i niskie.

 

Choć osoby o okrągłej twarzy często bywają postrzegane jako młodsze niż są w rzeczywistości, mogą chcieć optycznie ją wyszczuplić.

Wyszczuplający makijaż – krok pierwszy: nadaj twarzy owalny kontur

Wyszczuplanie twarzy zacznij od nadania jej owalnego konturu. Będziesz do tego potrzebowała podkładu w kolorze twojej karnacji oraz bronzera lub różu. Nałóż warstwę podkładu na twarz. Odczekaj 2-3 minuty i rozpocznij modelowanie twarzy za pomocą bronzera lub różu. Nałóż któryś z tych kosmetyków, najlepiej za pomocą szerokiego pędzla, na te obszary twarzy, które chciałabyś wyszczuplić. Ukośnymi liniami bronzera możesz zatuszować np. brzegi żuchwy oraz czoła. Na końcu podkreśl bronzerem kości policzkowe.

Wyszczuplający makijaż – krok drugi: rozświetl środkowe partie twarzy

Jeśli kontur twarzy nabrał już owalnego kształtu, możesz przejść do podkreślenia środkowych jej partii. Będziesz potrzebowała do tego rozświetlacza, np. w sztyfcie. Nałóż go pionową, cienką linią na nos (od nasady po końcówkę), środek czoła i czubek brody. Delikatnie rozetrzyj kosmetyk kolistymi ruchami.

Wyszczuplający makijaż – krok trzeci: podkreśl oczy

Ponieważ w okrągłej twarzy oczy mogą „ginąć”, podkreśl je i powiększ za pomocą makijażu. Możesz to zrobić przy wykorzystaniu trzech kolorów cieni do powiek: szarego-metalicznego, jasnoróżowego i białego-perłowego oraz czarnego tuszu do rzęs. Jeśli chcesz, żeby efekt makijażu był bardziej trwały, zastosuj bazę pod cienie do powiek.

 

Nakładanie makijażu oczu rozpocznij od pokrycia ruchomej części powieki różowym cieniem. Linię załamania powieki lekko podkreśl szarym cieniem i rozetrzyj go delikatnie. Ten sam szary cień nałóż cienką linią tuż pod dolną krawędzią powieki. Niech zaczyna się ona mniej więcej w połowie oka, w jego zewnętrznym kąciku podwija do góry i kończy na pół centymetra pod linią brwi. Delikatnie rozetrzyj tę kreskę. Ostatnim cieniem, białym-perłowym, zrób kropkę przy wewnętrznym kąciku oka. Rozetrzyj ją. Na koniec mocno wytuszuj rzęsy.


Więcej na temat makijaż kosmetyki do makijażu
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05