Malowanie kresek
Image by Lifetimestock.com

Wygoda okupiona bólem – kreski permanentne na powiekach

Malowanie kresek
Image by Lifetimestock.com

Kreski permanentne na powiekach znacznie ułatwiają życie, szczególnie że nie trzeba tracić czasu na ich codzienne malowanie. Dzięki kreskom można podkreślić kształt oka i można zakamuflować niektóre niedoskonałości, np. opadającą powiekę czy zbyt małe oczy. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, ale nie ma gwarancji, że nie będzie bolał. Bolesne jest natomiast gojenie.

Oszczędność czasu i nerwów – zalety kresek permanentnych

Dzięki makijażowi permanentnemu można zaoszczędzić sporo czasu każdego dnia. Narysowanie idealnych kresek może zająć nawet 15 cennych minut, które rano są wręcz nie do odrobienia. Nie trzeba też zmywać i poprawiać makijażu, ponieważ kreski permanentne utrzymują się na oczach około 2 lat i nie rozmazują się.

Przebieg zabiegu zrobienia kresek permanentnych

Ważne jest dokładne ustalenie przed zabiegiem, jakiego efektu się oczekuje. Kreska standardowo jest wykonywana na linii rzęs i tuż ponad nią jest bardzo cienka. Dlatego jeśli wynikiem ma być dobrze widoczna i wyraźna kreska, trzeba rozważyć tzw. kreskę dekoracyjną, która kosztuje nieco więcej. Następnie specjalistka wykona makijaż próbny. Jeśli zostanie on zaakceptowany, można przystąpić do wykonania kresek permanentnych. Powieka musi zostać odkażona i znieczulona, a potem przy pomocy jednorazowych igieł wstrzykuje się w nią pigment. Po miesiącu wykonuje się korektę, by kreski permanentne wyglądały nienagannie.

Wygoda kontra ból – zabieg i po zabiegu wykonania kresek permanentnych

Chociaż każdy inaczej odczuwa ból a przed zabiegiem stosuje się znieczulenie, to jednak wykonanie kresek permanentnych wiąże się z naruszeniem powłoki skóry w tak delikatnym miejscu jak powieka. Nawet jeśli zabieg okaże się mało bolesny, to po zabiegu trzeba liczyć się z opuchlizną i gojeniem ranek. Po ustąpieniu obrzęku efekt może nie być powalający, ale właśnie dlatego po miesiącu dokonuje się korekty, by poprawić ewentualne nierówności. Skóra po zabiegu powinna być pielęgnowana maścią przyspieszającą gojenie, nie wolno jej podrażniać np. chlorowaną wodą czy kosmetykami i preparatami do demakijażu.

Kreski permanentne nie dla każdego – przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby takie jak łuszczyca czy cukrzyca, choroby oczu, a także bielactwo. Kreski permanentne nie są też dla osób cierpiących na epilepsję, choroby serca i anemię. Nie można wykonać zabiegu również na ciężarnych ani chorych na raka.

 

Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04