Ciemna szminka
Image by LifetimeStock.com

Modny makijaż oczu w kolorze bordo

Ciemna szminka
Image by LifetimeStock.com

Modne makijaże ostatnich miesięcy to mocno pomalowane usta, długie rzęsy i uwydatnione brwi. W cieniowaniu oka niegasnącym trendem jest makijaż typu smoky eyes.

Modny makijaż – usta, brwi, rzęsy i policzki

Już od kilku sezonów makijażyści cenią mocno podkreślone brwi. Naturalnie wyregulowane, wyczesane i pomalowane na naturalny odcień będą stanowiły ramę dla makijażu i uwydatnią kontur oczu każdej kobiety. W makijażu ust popularnością cieszą się intensywne kolory szminek i błyszczyków w odcieniach bordo, rubinu, burgunda i śliwki. Należy pamiętać, że decydując się na podkreślenie ust ciemną szminką, powinnyśmy ograniczyć makijaż oczu, aby uniknąć efektu nadmiaru lub tandety. Modne makijaże wymagają również podkreślenia rzęs. Zapominamy więc o subtelnych, naturalnych rzęsach i stawiamy na grube i mocno podkręcone.

Smoky eyes – najmodniejsza technika cieniowania powiek

Makijaż typu smoky eyes, dający efekt przydymionych oczu na dobre zagościł na powiekach pań. Pasuje do różnych kształtów oczu i jest uniwersalny. Ten trend nie wychodzi z mody, a jedynie ewoluuje. Oczy podkreślamy już nie tylko czernią, coraz modniejsze staje się smoky eyes w kolorze bordo, zieleni, granatu a nawet w różnych odcieniach rudego.

Bordowe smoky eyes krok po kroku

1. Na twarz nałóż bazę pod podkład lub krem nawilżający. Wyrównaj koloryt cery i zatuszuj drobne niedoskonałości aplikując fluid. Kolor podkładu powinien dokładnie odpowiadać odcieniowi cery. Najlepszą techniką nakładania fluidu jest wklepywanie kosmetyku pędzlem z miękkim włosiem lub specjalną gąbeczką do makijażu. Dzięki nim fluid będzie równomiernie rozprowadzony na skórze.

2. Kolejny krokiem jest nałożenie korektora pod oczy i sypkiego pudru, który sprawi, że makijaż będzie matowy i bardziej trwały. Puder rozprowadź dużym miękkim pędzlem od wnętrza twarzy ku zewnętrznym konturom.

3. Rozświetl twarz i dodaj cerze blasku nakładając na szczyty kości policzkowych róż w pastelowym odcieniu.

4. Podkreśl brwi kredką lub cieniem w naturalnym kolorze.

5. Na powieki nałóż odrobinę bazy pod makijaż. Możesz ją wklepać palcem. Dzięki temu cienie będą się dłużej trzymać.

6. Na zewnętrzny kącik powieki nałóż kolorystyczną bazę o metalicznym odcieniu szarości i delikatnym fiolecie w postaci kremowego cienia lub żelowego eyelinera. Cień rozetrzyj pędzlem nadając oku kształt „kociego oka” na połowie powieki w zewnętrznym kąciku.

7. Weź matowy bordowy cień i pokryj nim cały zewnętrzny kącik. Cień możesz delikatnie wyciągnąć powyżej załamania powieki.

8. Kolejnym kolorem jest metaliczny cień w kolorze bordowo-fioletowym. Zaaplikuj go na środek powieki.

9. Na powiekę przy wewnętrznym kąciku nałóż cień jasnopomarańczowy lub jasnoróżowy, co optycznie zwiększy oko i złagodzi makijaż.

10. Następnie nabierz matowy cień w kolorze zgaszonej pomarańczy lub rudości i nałóż odrobinę w załamaniu powieki. Cień delikatnie wyciągnij w kierunku skroni, aby makijaż miał kształt kociego oka. Na łuk brwiowy zaaplikuj beżowy lub kremowy matowy cień.

11. Za pomocą wąskiego okrągłego pędzla nałóż bazę kolorystyczną (tę samą, która została zaaplikowana na górną powiekę) na całą dolną powiekę. Cień na dolnej powiece powinien łączyć się w zewnętrznym kąciku z cieniowaniem górnej powieki.

12. Następnie na połowę dolnej powieki (od zewnętrznego kącika) nałóż matowy cień w kolorze bordo.

13. Na wewnętrzny kącik dolnej powieki zaaplikuj cień w kolorze zgaszonej pomarańczy.

14. Wykończenie makijażu stanowi wytuszowanie rzęs i nałożenie na usta szminki lub błyszczyka w cielistym kolorze.


Więcej na temat makijaż kosmetyki do makijażu
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48