kosmetyki do makijażu
Pixabay/kaboompics/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Szybki makijaż na każdy dzień

kosmetyki do makijażu
Pixabay/kaboompics/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Makijaż dzienny, to poranny rytuał prawie każdej kobiety, który ma za zadanie podkreślić jej naturalne piękno. Jak zrobić szybki makijaż, który maskuje niedoskonałości i jednocześnie wygląda naturalnie i świeżo?

Pielęgnacja skóry, baza pod makijaż i dobranie podkładu w makijażu dziennym

Makijaż dzienny zaczynamy od nawilżania, do którego najlepiej wybrać lekki krem. Cera tłusta nie lubi podkładów dlatego warto wcześniej zastosować bazę, dzięki której makijaż będzie trwalszy. Fluid powinien być o ton jaśniejszy od naturalnego koloru naszej skóry – bez obaw – w ciągu dnia utleni się i naturalnie dopasuje. Zachowajmy umiar, nakładanie dużych ilości podkładu niepotrzebnie obciąży skórę nadając jej karykaturalny wygląd. Używajmy fluidu o lekkiej konsystencji, który rozprowadza się szybko i nie wymaga użycia gąbek czy pędzli.

Korygowanie niedoskonałości i utrwalenie makijażu dziennego

Jeżeli mamy za sobą ciężką noc najlepiej użyć korektora w płynie, którym delikatnie zatuszujemy przebarwienia po oczami, oraz wszelkie niedoskonałości. Kosmetyk ten należy wklepać opuszkami palców, wówczas dobrze się wchłonie i rozprowadzi. Do większych zmian skórnych najlepiej użyć korektora w sztyfcie. W celu utrwalenia makijażu zastosujmy lekki puder – najlepiej mineralny lub transparentny.

Róż, cienie, makijaż oczu i ust na co dzień

Jeżeli lubimy używać cieni do powiek dobrze wybrać rozświetlające i jasne, otworzą oko i nadadzą blasku spojrzeniu. Muśnięcie kości policzkowych perłowym cieniem z rozświetlającymi drobinkami dodatkowo rozświetli całą twarz. Szybki zabieg, który ułatwi aplikację mascary i zapobiegnie sklejaniu rzęs, to rozczesanie ich szczoteczką od starego tuszu. Tą samą szczoteczką można ujarzmić niesforne brwi. Jeżeli mamy problem z nadaniem im właściwego kształtu, szczoteczkę wystarczy spryskać lakierem do włosów (pamiętajmy, by potem ją dokładnie umyć). Malowanie brwi również zajmie tylko kilka sekund jeśli użyjemy do tego celu specjalnej kredki lub cieni do powiek. Starajmy się nie podkreślać brwi zbyt mocno, aby nie nadać twarzy groźnego wyrazu. Na koniec usta, które najlepiej podkreślić jasną szminką lub bezbarwnym błyszczykiem. Zabieg ten zajmuje mało czasu, ponieważ jasne kolory nie wymagają precyzyjnej aplikacji. 


Przeładuj

Jak Martyna z "Hotelu Paradise" radzi sobie z rozstaniem? Wiemy, czego nigdy nie wybaczy facetowi!

zobacz 01:37