nitkowanie brwi
©joycedragan/Fotolia

Samodzielne wykonanie henny na brwiach

nitkowanie brwi
©joycedragan/Fotolia

Henna na brwi to trwały sposób farbowania. Efekt zabiegu utrzymuje się około 2-3 tygodni. Henna barwi brwi na kolor czarny lub brązowy, choć na rynku dostępne są także otrzymywane syntetycznie barwniki w innych kolorach.

Poćwicz zanim wykonasz hennę na brwiach

Jeżeli po raz pierwszy samodzielnie wykonujesz hennę na brwiach, rozpocznij od ćwiczeń. Barwnik zastąp zwykłą wodą wymieszaną z kakao (w podobnej do henny konsystencji). Kakao nie zabarwi brwi i możesz je łatwo zmyć. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko nieudanego obrysu brwi.

Henna może uczulać

Kupując hennę do brwi warto zwrócić uwagę na to, aby nie miała w swoim składzie PPD (p-fenylenodiaminy), ponieważ jest ona alergenem kontaktowym. Henna może uczulać, dlatego warto wcześniej wykonać próbę uczuleniową. Nałóż małą ilość rozdrobnionej henny na rękę w niewidocznym miejscu i odczekaj około 3-5 minut, następnie dokładnie zmyj preparat. Jeżeli następnego dnia w miejscu nałożonej henny nie pojawiła się żadna reakcja alergiczna, możesz wykonać zabieg.

Przebieg zabiegu henny na brwiach w domu

Przygotuj:

  • płatki kosmetyczne,
  • wodę utlenioną,
  • tłusty krem lub wazelinę,
  • cienki pędzelek do nakładania henny,
  • miseczkę z ciepłą wodą,
  • mały pojemnik do rozdrabniania henny (np. kieliszek),
  • hennę sypką lub w żelu,
  • patyczek kosmetyczny.

Krok 1 – Demakijaż

Zanim zaczniesz nakładać hennę na brwi, dokładnie zmyj z twarzy pozostałości makijażu. Możesz użyć do tego mleczka, toniku lub chusteczek nawilżanych.

Krok 2 – Przygotowanie henny

Hennę wsyp lub wyciśnij (zależnie od specyfiki wybranego produktu) do małego pojemnika. Im więcej użyjesz henny, tym jej kolor będzie intensywniejszy. Hennę wymieszaj z odrobiną wody utlenionej. Preparat powinien być gładki, jednolity i niezbyt rzadki.

Krok 3 – Odtłuszczanie włosków

Zwilż płatek kosmetyczny w toniku i kilkukrotnie przetrzyj nim brwi. Dzięki temu odtłuścisz je, a henna przyjmie się równomiernie i dłużej utrzyma na brwiach.

Krok 4 – Zabezpiecz skórę przed zabarwieniem

Powierzchnię wokół brwi posmaruj tłustym kremem lub wazeliną. Zabezpieczysz w ten sposób skórę przed zabarwieniem henną. Krem nakładaj ostrożnie, tak aby nie dotknąć nim włosków na brwiach. Henna nie będzie barwiła w tłustych miejscach.

Krok 5 – Farbowanie brwi

Nakładanie henny na brwi rozpocznij od strony nosa. Odrobinę przymknij oko nad którym malujesz brwi i kieruj pędzelek do najwyższego punktu brwi. Od tego miejsca linia powinna zacząć lekko opadać. Podobnie postępuj w przypadku drugiej brwi. Ruchy powinny być delikatne i powolne. Lepiej wykonać węższą linię, którą ewentualnie można będzie uzupełnić. Przy zbyt grubych liniach możesz mieć problem ze zmyciem nadmiaru henny. Po nałożeniu henny na brwi odczekaj kilka minut (od 1 do 10). Im dłużej utrzymujesz hennę na brwiach, tym jej kolor będzie bardziej wyrazisty.

Krok 6 – Zmywanie henny

Płatek kosmetyczny zmocz w ciepłej wodzie (możesz do niej dodać odrobinę mydła). Zmywanie henny rozpocznij od tej brwi, którą malowałaś jako pierwszą. Przecieraj płatkiem brew kilkukrotnie, aż usuniesz preparat z włosków.

 

Po wykonaniu henny na brwiach znacznie ułatwione jest regulowanie brwi. Są one wówczas ciemniejsze, mają jednolity kolor i łatwiej jest je wyrywać. 

 

Więcej na temat makijaż kosmetyki do makijażu
Przeładuj

Natasza Urbańska będzie pracować z córką?! Znamy ich plany!

zobacz 01:16