piękna kobieta z fryzurą na bok
© vladimirfloyd/Fotolia.com

Makijażowe sztuczki na zmniejszenie nosa

piękna kobieta z fryzurą na bok
© vladimirfloyd/Fotolia.com

Nie potrzebujesz operacji plastycznej, ponieważ istnieje sposób na to by zmniejszyć nos makijażem. Wystarczy dobry bronzer, rozświetlacz i kilka miakijażowych trików, by skutecznie ukryć mankament, który odbiera pewność siebie.

Jak zmniejszyć nos makijażem – odpowiednie kosmetyki

Do korygowania wielkości lub szerokości nosa niezbędny jest bronzer oraz rozświetlacz. Ważne jest, aby były one właściwie dobrane do kolorytu skóry, czyli nie były ani za jasne ani za ciemne. Jak to zrobić? Najlepiej iść do drogerii z własnym podkładem i kierować się następującą zasadą: bronzer powinien być o pół tonu lub ton ciemniejszy od podkładu natomiast rozświetlacz ton lub półtora jaśniejszy. Mogą to być również pudry, nie trzeba kupować specjalistycznych kosmetyków, wystarczy, że będą miały odpowiedni odcień. Konsystencja kosmetyków również jest ważna. Dla skóry tłustej lepsze są kosmetyki sypkie lub w kamieniu. Sztyfty i preparaty w kremie mogą się ważyć i rolować, szczególnie w miejscach takich jak okolice nosa, którego skóra często ulega przetłuszczeniu.

Jak zmniejszyć nos makijażem – technika

Pamiętajmy, że korygowanie nosa makijażem należy wykonywać w sposób dokładny i przemyślany. Kierujmy się zasadą, że im mniej tym lepiej. Zastosowanie zbyt wielu warstw kosmetyków może dać efekt odwrotny do zamierzonego i stworzyć wrażenie maski. Cały proces rozpoczynamy od konturowania. Rozświetlacz lub jaśniejszy puder nakładamy na grzbiet nosa, w przypadku haczykowatego kształtu nanosimy go również na sam czubek. Do aplikacji idealny jest krótki ścięty pędzelek lub palec, można zrobić to również gąbeczką. Aby uniknąć wyraźnych różnic w kolorach, ważne jest, aby rozetrzeć oba kosmetyki – pędzlem lub gąbeczką, szczególnie w miejscach gdzie się łączą, aby naturalnie się przenikały. Bronzer nakładamy na płatki nosa i po bokach nosa prowadzimy linię od wewnętrznego kącika oka do wysokości około 2-3 cm nad kącikami ust. Całość rozcieramy czystym pędzlem i lekko pudrujemy jeszcze całą twarz, aby ujednolicić koloryt. Pamiętajmy, że nos wychodzi na pierwszy plan szczególnie wtedy, gdy się świeci, dlatego warto w ciągu dnia matowić go odrobiną pudru mineralnego lub bibułką matującą. 


Więcej na temat makijaż kosmetyki do makijażu
Przeładuj

Kim jest Dominic z "Top Model"? Jego ojciec został zamordowany, ojczym przedawkował leki!

zobacz 02:13