kobieta z różem na policzkach
© Bydlinska/Fotolia.com

Jak optycznie wyszczuplić twarz

kobieta z różem na policzkach
© Bydlinska/Fotolia.com

Za pomocą bronzera można spektakularnie wymodelować kształt twarzy – wyszczuplić ją i uwydatnić kości policzkowe.

Uwydatniając kości policzkowe przy pomocy makijażu zawsze trzeba pamiętać o tym, by wybrać odpowiedni do karnacji i typu cery kosmetyk, dobry pędzel i nakładać bronzer tylko na te niektóre partie twarzy.

Jak dobrać odpowiedni bronzer?

Bronzer ma ocieplić w naturalny sposób karnację, dlatego też powinien być jedynie o jeden ton ciemniejszy od skóry, by nie uzyskać efektu maski. W zależności od tego, jaki masz kolor cery, wybierz odpowiedni puder brązujący:

  • cera jasna – puder miodowy,
  • cera między jasną a średnią – puder w odcieniu różu lub złota,
  • cera ciemna – puder bursztynowy.

Najłatwiejszy do aplikowania jest prasowany puder brązujący, chociaż można pokusić się też i o inne rodzaje. Osoby z cerą normalną, tłustą lub mieszaną mogą stosować także bronzer w płynie lub w żelu. Panie mające z kolei cerę suchą, powinny zrezygnować z pudru prasowanego na rzeczy kosmetyku w kremie. Na rynku dostępne są także bronzery, które po nałożeniu na skórę zmieniają swoją konsystencję na pudrową.

Jak nakładać bronzer?

Do nakładania bronzera najlepiej użyć dużego okrągłego pędzla, wykonanego z naturalnego włosia. Mały pędzel może pozostawiać sztucznie wyglądające plamy. Bronzer powinien być nakładany jedynie na niektóre partie twarzy. To, które części uwydatnić, zależy od kształtu twarzy, choć uważa się, że „najbezpieczniejszą” i podstawową techniką modelowania rysów twarzy jest aplikowanie go na zewnętrzne partie, wykonując pędzlem kształt cyfry 3.

Modelowanie twarzy bronzerem

Przed przystąpieniem do modelowania kości policzkowych, należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Panie o suchej skórze powinny ją dodatkowo nawilżyć. Kolejnym etapem jest zamaskowanie wszelkich niedoskonałości za pomocą korektora, następnie nałożenie podkładu i pudru. Do uzyskania efektu wyszczuplenia twarzy używa się matowego bronzera. W tym przypadku trzeba skorzystać z innej techniki nakładania bronzera:

  • aplikuj bronzer po skosie tuż poniżej kości policzkowych, ale w taki sposób, by najwyższy punkt był na wysokości oczu, a najniższy na wysokości nosa,
  • kieruj się od zewnętrznej części twarzy do wewnętrznej.

Nakładając bronzer poniżej kości policzkowych, wywołasz wrażenie naturalnego cienia, a co za tym idzie – uwydatnisz je i wyszczuplisz optycznie całą twarz.

 

Więcej na temat makijaż kosmetyki do makijażu
Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04