kobieta regulująca brwi
©vitals/Fotolia

Kosmetyczne triki na podkrążone oczy: korektor płynny i w kremie

kobieta regulująca brwi
©vitals/Fotolia

Podkrążone oczy, blizny, wypryski i drobne przebarwienia skórne ukryje korektor do twarzy. Korektor to podkład o gęstej konsystencji. Zawiera dużą ilość pigmentu, dzięki czemu dobrze maskuje wszelkie mankamenty skóry. Korektor do twarzy sprawdzi się nie tylko w przypadku „okazjonalnie” podkrążonych oczu, ale także przy tzw. cieniach dziedzicznych. Jest to rodzaj cieni pod oczami, które utrzymują się przez całe życie i z wiekiem stają się coraz większe.

Korektor w sztyfcie, kremie i płynie

Makijaż, który ukryje podkrążone oczy powinien bazować na odpowiednim korektorze.

 

  • korektor w kremie – zwykle w sprzedaży dostępny jest w małym słoiczku. Jest mocno kryjący. Dobrze sprawdza się w przypadku maskowania podkrążonych oczu i zmarszczek pod oczami. Zawarte w nim substancje nawilżające sprawiają, że nie ma gęstej konsystencji.
  • korektor w płynie – w sprzedaży najczęściej można dostać go w tubie. Jest delikatny i ma kremową konsystencję. Korektor w płynie ma lekką formułę, dzięki czemu nie będzie tworzył złogów w miejscach ze zmarszczkami. Jest uniwersalny i dobrze pokrywa. Sprawdza się w przypadku cery suchej i dojrzałej. Można stosować go do zatuszowania podkrążonych oczu.
  • korektor z aplikatorem – szybko wyrównuje koloryt skóry i ma pudrowe wykończenie. Jego zaletą jest to, że dobrze się rozsmarowuje i szybko wnika w skórę. Ten rodzaj korektora sprawdzi się w wypadkach, gdy zachodzi nagła potrzeba zatuszowania cienia pod oczami lub wyprysków.

 

Źle dobrany korektor zamiast tuszować podkrążone oczy, może podkreślić cienie i uwydatnić zmarszczki. W przypadku podkrążonych oczu nie należy wybierać korektorów w sztyfcie i kompakcie. Mają suchą konsystencję, tworzą złogi w miejscach ze zmarszczkami i uwydatniają cienie pod oczami. Pod oczy nie należy także stosować korektora antybakteryjnego. Skóra w okolicach oczu jest delikatna, a antybakteryjny korektor może ją podrażnić lub wysuszyć.

Żółty i różowy korektor na podkrążone oczy

Lekka konsystencja korektora płynnego lub w kremie zatuszuje podkrążone oczy. Jeżeli cienie pod oczami są bardzo intensywne i rozległe należy użyć dwóch odcieni korektora. Jeden powinien być zbliżony do koloru zasinień – żółta, ciepła baza korektora; odcień drugiego to chłodny róż o 1-2 tony jaśniejszy od pierwszego korektora. Żółty korektor zatuszuje nieestetyczne „podkówki” pod oczami. Należy jednak pamiętać, aby jego kolor był jaśniejszy od koloru podkładu. W przeciwnym razie widoczne będzie miejsce nałożenia korektora. Różowy korektor dodaje blasku spojrzeniu. Wystarczy odrobina kosmetyku w wewnętrznych kącikach oczu, aby twarz odzyskała świeży wygląd. Jako pierwszy należy nałożyć korektor ciemniejszy, a potem jasny. Aby zamaskować zmarszczki pod oczami, przed aplikacją korektora nałóż dookoła oczu serum nawilżające.

Rady:

  • Podkrążone i zaczerwienione oczy optycznie otworzy kreska wykonana na dolnej powiece wzdłuż linii rzęs (tzw. linia wodna) białą konturówką lub eyelinerem.
  • Wykonując makijaż, który ma tuszować podkrążone oczy zrezygnuj z zielonych cieni, eyelinerów i konturówek. Mogą one wzmagać zaczerwienienie.

Więcej na temat makijaż kosmetyki do makijażu
Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47