kobieta przed lustrem trzyma pędzel w dłoni
©blackday/Fotolia.com

Długotrwały makijaż twarzy – jak przygotowanie skórę do makijażu. Produkty przedłużające jego trwałość

kobieta przed lustrem trzyma pędzel w dłoni
©blackday/Fotolia.com

Aby przedłużyć trwałość podkładu warto wcześniej odpowiednio przygotować skórę twarzy, m.in. poprzez nałożenie na nią bazy pod makijaż lub kremu z filtrem UV. Ponadto do przedłużenia trwałości makijażu twarzy można użyć produktu fiksującego oraz bibułek matujących.

Przy wyborze podkładu należy kierować się przede wszystkim typem cery. Posiadaczki skóry tłustej lub mieszanej powinny postawić na produkt o właściwościach matujących, natomiast dla kobiet ze skórą suchą polecany jest podkład rozświetlający.

Przygotowanie twarzy do makijażu

Odpowiednie przygotowanie skóry twarzy przed aplikowaniem na nią kosmetyków jest podstawowym elementem, wpływającym na trwałość makijażu. Wbrew pozorom nawet produkty z górnej półki i wizyta u kosmetyczki nie dadzą nam gwarancji, że będzie się on trzymał na naszej twarzy przez wiele godzin. Przed nałożeniem na skórę podkładu należy ją odpowiednio do tego przygotować – najlepiej dzień wcześniej wykonać peeling i zadbać o jej nawilżenie.

Bezpośrednio przed aplikacją podkładu na twarz warto nałożyć bazę pod makijaż lub krem z filtrem UV (najlepiej wybrać produkt, który szybko się wchłania). Ten prosty trick pozwoli na przedłużenie trwałości podkładu nawet o kilka godzin.

Produkty przedłużające trwałość makijażu

W drogeriach i sklepach internetowych można znaleźć wiele produktów, których celem jest przedłużenie trwałości makijażu twarzy. Podstawową grupą kosmetyków są pudry fiksujące, które polecane są w szczególności kobietom, których cera przejawia tendencje do nadmiernego błyszczenia się już po kilku godzinach od nałożenia podkładu. Dobrym pomysłem jest również użycie produktów do utrwalenia makijażu. Dostępne są one w postaci sprayu, mgiełki oraz toniku. Tego typu kosmetyki nie tylko przedłużają trwałość podkładu, ale również zmniejszają efekt pudrowej twarzy, dzięki czemu skóra wygląda na zdrową i wypoczętą. Kobietom z tłustą cerą poleca się używanie w ciągu dnia bibułek matujących, dzięki którym można szybko zniwelować nadmiernie błyszczenie się skóry.

Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29