brunetka maluje rzęsy
©puhhha/fotolia

Wskazówki przy doborze właściwego tuszu do rzęs

brunetka maluje rzęsy
©puhhha/fotolia

O dobrym tuszu do rzęs nie świadczy jego cena, a przede wszystkim szczoteczka, składniki i co ważne właściwości, jakie ma. Dobór właściwej maskary zależy od tego, jakie masz rzęsy: krótkie, długie, cienkie, grube a może rzadkie?

Dobry tusz do rzęs – jak dobrać?

Tusz do rzęs jest tak samo ważny jak podkład przy wykonywaniu makijażu. Na rynku jest wiele maskar do rzęs o przeróżnych właściwościach. Mogą to być tusze pogrubiające, wydłużające, podkręcające, wodoodporne czy odżywiające rzęsy. Pierwszym krokiem przy doborze maskary do rzęs jest ustalenie tego, jakie masz rzęsy (krótkie, długie, proste, podkręcone, podwinięte, rzadkie).

 

a) Szczoteczka

Podczas zakupu tuszu do rzęs przede wszystkim powinnaś zwrócić uwagę na szczoteczkę. Jej dobór zależy od tego, jakie masz rzęsy. Prosta szczoteczka idealnie pokryje wszystkie rzęsy, nawet te w kąciku oka. Lekko zaokrągloną dokładnie pokryjesz dolne rzęsy, natomiast wygiętą szczoteczką pomalujesz więcej rzęs za jednym pociągnięciem i podkręcisz je.

 

Rzęsy rzadkie

Jeśli masz rzadkie rzęsy powinnaś wybrać tusz o właściwościach pogrubiających i wydłużających. Odpowiednia będzie gruba, gęsta szczoteczka. Mascara optycznie zagęści rzęsy, a tym samym sprawi, że będzie wydawać się ich więcej.

 

Rzęsy długie

Rzęsy długie nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wystarczy, że wybierzesz tusz ze szczoteczką silikonową, przypominającą grzebyk. Dzięki niej będziesz mogła dokładnie rozczesać rzęsy, a tym samym sprawisz, że będą wyglądały estetycznie i naturalnie. Przy rzęsach długich warto decydować się na mascary o właściwościach odżywczych.

 

Rzęsy grube

Rzęsy grube, podobnie jak długie nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wystarczy, że zdecydujesz się na tusz z cienką szczoteczką, przypominającą płaski grzebyk, który właściwie rozczesze rzęsy. Jeśli chcesz je dodatkowo odżywić, możesz wybierać tusze z właściwościami nawilżającymi.

 

b) Kolor

Zdecyduj w jakim kolorze mascary będziesz czuć się najlepiej. Neutralnym kolorem jest czarny, który najczęściej wybierany jest zarówno przez brunetki, jak i blondynki. Jeśli chcesz, by odcień rzęs zbliżony był do naturalnego ich koloru wybierz mascarę bezbarwną. Na imprezy okolicznościowe możesz zastosować kolorowy tusz, np. zielony, fioletowy, niebieski czy czerwony.

 

c) Forma

Tusz do rzęs produkowany jest w kamieniu (przypominający puder w kamieniu), w kremie i w płynie. Zastanów się, która forma będzie najwygodniejsza i najbardziej odpowiednia do twoich rzęs. Mascary w kamieniu można dodatkowo stosować jako zakończenie po użyciu tuszu w płynie czy w kremie. Występują one w różnych kolorach i polecane są dla kobiet o długich rzęsach. Tusze do rzęs w formie kremu są „ciężkie dla oczu”, a zbyt duża ilość produktu wywołuje sztuczny efekt. Polecane są dla kobiet o cienkich i rzadkich rzęsach. Mascary w płynie są idealne dla pań o rzęsach w jasnym odcieniu.


Więcej na temat makijaż
Przeładuj

Jak Martyna z "Hotelu Paradise" radzi sobie z rozstaniem? Wiemy, czego nigdy nie wybaczy facetowi!

zobacz 01:37