kobieta z ładną twarzą
©edwardderule/Fotolia

Konturowanie twarzy samodzielnie w domu

kobieta z ładną twarzą
©edwardderule/Fotolia

Konturowanie twarzy pozwoli zakryć niedoskonałości i uwydatnić najładniejsze jej elementy. Polega na podkreśleniu (za pomocą jasnych kolorów) rysów twarzy i na zakryciu (za pomocą ciemnych odcieni) niedoskonałości.

Konturowanie twarzy w domu – jak podkreślić rysy twarzy?

Dzięki konturowaniu podkreślisz rysy twarzy i zamaskujesz niedoskonałości. Konturując możesz też optycznie wyszczuplić twarz. Pamiętaj, że przed zabiegiem musisz nałożyć na twarz podkład.

 

Krok I – Nakładanie jasnego korektora na poszczególne części twarzy

Wzdłuż nosa i pomiędzy brwi nałóż jasny korektor, po czym rozetrzyj go gąbką do makijażu. Ten sam kosmetyk połóż na czole, podbródku, policzkach, łuku kupidyna (linii górnej wargi)i również rozsmaruj za pomocą gąbeczki.

 

Krok II – Nakładanie ciemnego korektora lub podkładu na policzkach, czole i nosie

Za pomocą pędzelka narysuj poziomą linię na środku policzka (pod kością policzkową) ciemniejszym korektorem lub podkładem. Jeśli chcesz zmniejszyć optycznie czoło, możesz nałożyć ciemniejszy kosmetyk również na czoło, zaraz pod linią włosów. Wszystko dokładnie rozsmaruj gąbeczką. Narysuj ciemną linię wzdłuż linii nosa, by wymodelować i wyszczuplić go. Nie zapominaj, by dokładnie rozetrzeć kosmetyk.

 

Krok III – Podkreślenie kości policzkowych

Kolejnym krokiem jest podkreślenie kości policzkowych. Pędzelkiem do różu nałóż bronzer zaraz pod kości policzkowe, po czym dokładnie go rozetrzyj. Na bronzer połóż róż, który także wetrzyj w policzki.

 

Krok IV – Rozświetlenie czoła, łuku kupidyna i policzków.

Za pomocą palców nałóż na środek czoła, łuk kupidyna  i policzki malutką ilość korektora rozświetlającego, po czym dokładnie go rozprowadź.

Gotowe! 

Więcej na temat makijaż
Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04