Kobieta o jasnych włosach i niebieskich oczach
©honored/Fotolia

Eteryczny makijaż dla kobiety-lato – chłodne kolory i naturalne odcienie

Kobieta o jasnych włosach i niebieskich oczach
©honored/Fotolia

Typ lato cechuje eteryczna uroda, czyli bardzo subtelna i delikatna. Kolor włosów i tęczówek nie jest intensywny, dlatego makijaż powinien podkreślać naturalne piękno. Oczy powinny być malowane pastelowymi i przydymionymi kolorami, a usta chłodnym różem.

 

Stosowanie intensywnych i jaskrawych barw może sprawić, że naturalna uroda „lata” będzie wydawała się bez wyrazu i sztuczna.

Jak wygląda typ urody lato

Kobiety o tym typie urody mają zwykle skórę o jasnym, chłodnym odcieniu, która trudno się opala, a często zamiast opalenizny pojawiają się zaczerwienienia i poparzenia. Ich włosy są jasne i mają zimny odcień, a kolor często jest mało wyrazisty – blond, popielate i chłodne brązy. Podobnie jest z barwą oczu – tęczówka jest w różnych odcieniach niebieskiego i szarego.

Mieszane typy – lato jasne, zgaszone i chłodne

Oprócz klasycznego typu urody lato, występują także tzw. typy mieszane.

Lato jasne – jasnoniebieskie oczy, blond włosy, jasne brwi i rzęsy. Cera ma beżowy, ale blady kolor. Delikatne lato jest zbliżone do typu wiosna.

Lato zgaszone – oczy mogą być niebieskie, zielone, szare, ale także brązowe. Kolor skóry jest ciemniejszy od pozostałych typów lata, a włosy są w średnim lub ciemnym blondzie. Jest zbliżone do urody typu jesień.

Lato chłodne – oczy są niebieskie lub szaro-niebieskie, skóra jasna i różowawa. Włosy są ciemniejsze – ciemny blond albo mysi brąz, ale wyraźnie chłodny. Przypomina typ urody zima.

Makijaż dla eterycznej urody typu lato

Paleta kolorowych kosmetyków zawsze jest dobrana do typu urody. Kobieta-lato powinna używać kolorów, które podkreślą jej subtelną urodę.

 

Podkład i róż:

 

Kolorowe kosmetyki:

Panie o typie urody lato powinny podkreślać swoją delikatną urodę, ale jej nie przyćmiewać. Odpowiedni makijaż powinien wydobyć naturalne piękno twarzy. Podstawową zasadą przy każdym typie urody jest balans – jeśli oczy są mocno umalowane, usta powinny być jedynie podkreślone.

 

  • Makijaż oczu – najlepsze będą pastelowe i przydymione barwy, np. lawendowy, śliwkowy, szarości, turkusy czy jasne róże. Jaskrawe kolory nie sprawdzą się i tylko sprawią, że barwa tęczówki będzie wyglądała nijak i bez wyrazu. Tusz do rzęs nie musi być czarny – doskonale będzie komponował się również granatowy. Do urody jasnego lata pasują także jasne cienie, czyli zielenie, żółcie, róże i fiolety. Chłodne lato może pozwolić sobie na intensywniejsze odcienie niebieskiego, lawendowego i fioletowego koloru. Zgaszone lato również powinno używać chłodnej palety barw – dobrze sprawdzą się zimne brązy, stonowane błękity i szarości.
  • Usta – lato powinno stawiać na przede wszystkim na jasnoróżowe i różowe błyszczyki, które podkreślą i uwydatnią usta. Stosując konturówkę, należy zadbać o to, by była w kolorze warg. Szminka nie powinna być bardzo kryjąca, najlepiej w chłodnych kolorach.
 

Więcej na temat makijaż typy urody
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48