ciemna szminka
©morganka

Ciemne szminki – kiedy stosować mocny make-up?

ciemna szminka
©morganka

Ciemne usta są ostatnim krzykiem mody. Również gwiazdy coraz częściej preferują pomadki o ciemniejszych barwach. Warto zwrócić uwagę na to, że mocno podkreślone usta zazwyczaj zestawiane są z lekkim makijażem oczu. 

 

Na mocno podkreślone usta mogą sobie pozwolić panie w każdym wieku, ale nie każdemu ciemne barwy ust pasują. Nieodpowiedni kolor sprawia, że cera wygląda szaro i niezbyt ładnie. Pamiętaj, by przy każdym malowaniu ust ciemnym kolorem, podkreślić je wcześniej za pomocą konturówki. Wtedy będą wydawały się pełniejsze i większe.

Komu pasują czerwone usta

Czerwone usta idealnie nadają się na wieczorne wyjście, rzadziej na co dzień. Czerwień jest kolorem intensywnym, przyciągającym uwagę innych. Ten kolor nie pasuje kobietom mającym cerę skłonną do przebarwień i zaczerwienień. Nie powinny go także stosować panie o wąskich i cienkich ustach, ponieważ czerwień dodatkowo je pomniejszy. W czerwonej szmince idealnie wyglądają brunetki, zarówno te o śniadej jak i porcelanowej skórze. Nakładając tę pomadkę na usta, zrezygnuj z mocnego makijażu oczu. Do tego koloru ust załóż prostą, klasyczną sukienkę, biżuterię i rozpuść włosy.

Fioletowo-czerwone usta – makijaż dla odważnych

Fioletowo-czerwona (jeżynowa) szminka jest idealna dla odważnych pań i świetnie sprawdzi się u brunetek zarówno ze śniadą, jak i jasno-porcelanową karnacją. Mogą jej także używać kobiety o rudych włosach i jasnej karnacji. Przy tej barwie szminki oczy możesz delikatnie podkreślić czarnym eyelinerem. Unikaj zbyt mocnego, przyciągającego uwagę makijażu. Do całości będą pasowały eleganckie kreacje, najlepiej proste. Włosy możesz zostawić rozpuszczone, jak i upięte.

Ciemnobrązowe usta – kolor jesieni

Ciemnobrązowy kolor ust doskonale wygląda u brunetek o ciepłej tonacji skóry. Mogą go także używać panie z włosami o jaskrawej rudości, a unikać powinny go blondynki. Jest to kolor codzienny, klasyczny i można nakładać go do wybranych stylizacji, zarówno klasycznych sukienek, spódnic, jak i spodni.

Czarne, wyraziste usta

Czarna szminka pasuje brunetkom, blondynkom i rudowłosym. Stosują ją odważne kobiety, które lubią spojrzenia innych. Ten rodzaj pomadki możesz wybrać zarówno w matowej, jak i błyszczącej wersji. Przed pokryciem nią ust podkreśl granice konturówką i nie wykonuj makijażu oczu. W tym wypadku czerń jest kluczowa, dlatego nie potrzebuje dodatkowych podkreśleń. Czerń pasuje do wszystkiego, niezależnie od tego jak się ubierzesz i uczeszesz. 

Więcej na temat pielęgnacja twarzy
Przeładuj

Występ 14-letniej Wiktorii poruszył jurorów "The Voice Kids"! To ona wyra show TVP?

zobacz 00:47