Kobieta z mocnym ciemnym makijażem oczu
© nuzza11/Fotolia.com

Jakie kolory pasują osobom o ciemnej oprawie oczu?

Kobieta z mocnym ciemnym makijażem oczu
© nuzza11/Fotolia.com

O ciemnej oprawie oczu mówimy wtedy, kiedy rzęsy i brwi mają naturalny ciemny kolor. Ciemna oprawa to czasem także trochę ciemniejszy odcień skóry wokół oczu. Dzięki ciemnej oprawie oczy są bardziej wyraziste i nie wymagają intensywnego podkreślania makijażem.

 

Na ogół ciemna oprawa oczu występuje u osób o ciemniejszej karnacji. Zdarza się jednak, że osoby o jasnej skórze i błękitnych oczach mają kontrastujące z nimi ciemne rzęsy i brwi.

Kolor makijażu dla osób o ciemnej oprawie oczu

Oczy o ciemnej oprawie wymagają stosowania cieni i tuszów do rzęs w nieco ciemniejszych barwach niż oczy, które nie mają tak wyrazistej naturalnej oprawy. Bez obaw o nienaturalny kontrast można podkreślać oczy kreską i stosować eyelinery. Kolorami, które są odpowiednie do codziennego makijażu, są: brzoskwinia, brąz, szarość oraz koral. Odcienie tych kolorów nie powinny być jednak zbyt jasne, ponieważ mogą wyglądać nienaturalnie przy ciemnej oprawie oczu.

Kolor włosów dla osób o ciemnej oprawie oczu

Osoby o ciemnej oprawie oczu powinny wybierać te kolory włosów, które współgrają z ich naturalnym typem urody. Przede wszystkim osoby o ciepłym typie urody i ciemnej oprawie oczu powinny wybierać kolory o ciepłym odcieniu, np.: miodowy blond, brąz z miedzianymi refleksami. Osoby o chłodnym typie urody i ciemnej oprawie oczu powinny wybierać odcienie chłodne, np. blond o szarawym odcieniu, platynowy blond. Ten ostatni kolor przy oczach o ciemnej oprawie da ciekawy efekt kontrastu, stosowany chociażby przez brytyjską supermodelkę Agyness Deyn i amerykańską piosenkarkę Gwen Stefani.

Kolor ubrań dla osób o ciemnej oprawie oczu

Ciemna oprawa w naturalny sposób podkreśla i wydobywa głębię spojrzenia. Jeśli nie chcemy psuć tego efektu, wybierajmy ubrania, które nie odwracają uwagi od oczu. Dotyczy to zwłaszcza bluzek, płaszczy, topów – ubrań noszonych na górnej połowie ciała – oraz dodatków sąsiadujących z twarzą: kolczyków, szali, kapeluszy. Powinny być one jednolite, bez naszytych ozdób i jaskrawych wzorów.

Więcej na temat makijaż typy urody
Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04