kobieta z czerwonymi ustami
©vladimirfloyd/Fotolia

Jak wykonać makijaż z bordowymi ustami?

kobieta z czerwonymi ustami
©vladimirfloyd/Fotolia

Bordowa szminka przyciąga wzrok, dlatego makijaż w którym decydujemy się na tak silny akcent, powinien być perfekcyjnie wykonany.

 

Jesień to czas, w którym modne są ciemne odcienie szminek na ustach. W związku z tym, że wakacyjna opalenizna blednie, warto spróbować bordowej pomadki, która dobrze współgra z jasną cerą.

 

Blondynki powinny wybierać jaśniejsze odcienie bordowego, to znaczy ciemną malinę lub jasne jagody, natomiast im ciemniejsze są włosy i odcień skóry, tym ciemniejsze odcienie szminek można wybierać.

Jak pomalować usta?

Makijaż z bordowymi ustami powinien wyglądać elegancko. W związku z tym szminka w kolorze bordowym powinna zostać nałożona na usta cienką warstwą. Próby uzyskania ciemnego koloru, poprzez nałożenie dużej ilości szminki na wargi, nie są wskazane. Warto pamiętać, by podczas stosowania szminek w ciemnych odcieniach używać konturówki. Jeśli trudno jest dopasować kolor konturówki do szminki, można wybrać konturówkę transparentną. Będzie pasować do wszystkich kolorów. Wcześniej warto obrysować kontur warg korektorem, a usta pokryć konturówką w kolorze szminki. Wtedy pomadka utrzyma się na nich dłużej. Szminkę na usta powinno nakładać się pędzlem, zaczynając od środka ust w kierunku kącików. Ta technika pomoże uniknąć nałożenia zbyt grubej warstwy kosmetyku w jednym miejscu. Nadmiar szminki można usunąć, odciskając ją na chusteczce higienicznej.

Nieskazitelna cera

W przypadku ciemnego koloru na ustach, cera musi być nieskazitelna. Wynika to z faktu, że zaczerwienienia na twarzy będą bardziej widoczne w sąsiedztwie bordowych ust. Przed przystąpieniem do makijażu oczu warto zatem pokryć wszelkie niedoskonałości cery korektorem, a potem przypudrować całą twarz – nie powinna się świecić.

Makijaż oka

W związku z tym, że bordowa szminka na ustach będzie przykuwać uwagę, makijaż oczu powinien być delikatny. Wystarczy zatem starannie wytuszować rzęsy. Najlepiej nie stosować żadnych cieni do powiek. Niektórzy makijażyści polecają makijaż w stylu francuskim czyli z kreską na powiece. Rysuje się wówczas grubą, pojedynczą kreskę na górnej powiece i podobnie podkreśla się dolną powiekę. To wersja wieczorowa makijażu. Na co dzień warto zadbać, by kreska nie była zbyt gruba.


Więcej na temat makijaż kosmetyki do makijażu
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36