Makijaż tuszujący bliznę
Image by LifetimeStock.com

Makijaż tuszujący bliznę na twarzy krok po kroku

Makijaż tuszujący bliznę
Image by LifetimeStock.com

Blizna na twarzy może być pozostałością po trądziku lub wypadku – w każdym przypadku można ją zatuszować. Bliznę na twarzy należy wyrównać oraz zmatowić.

 

1. Wygładzenie cery

Krok pierwszy polega na zakupie odżywczego kremu, który wyrówna niedoskonałości skóry. Dobry kosmetyk pomoże ci zarówno uzupełnić „dołki”, jak i wygładzi twardsze fragmenty cery.

 

2. Blizna na twarzy będzie mniej widoczna dzięki witaminie E

Kup preparat z witaminą E – nie zatyka porów, a zmniejsza stan zapalny.

 

3. Korektor

Użyj korektora do twarzy – najlepszy będzie sztyft lub korektor w formie płynnej. Wybierz korektor o jeden ton jaśniejszy od twojej cery. Wyjątkiem jest wypukła blizna na twarzy – wtedy należy wybrać korektor w odcieniu twarzy. Dobry kolor sprawi, że blizna na twarzy nie będzie się wyróżniała.

 

4. Podkład

Za pomocą gąbeczki lub pędzla nałóż podkład do twarzy – o takim kolorycie, jak twoja skóra. Wybierz podkład matujący, beztłuszczowy, o dużej zawartości pigmentów (środków barwiących). Pilnuj się, żeby nie nałożyć więcej niż jedną warstwę podkładu. Za pomocą tego kosmetyku wyeksponuj najładniejsze obszary cery. Podkład korygujący nałóż na wierzch dłoni, połóż na bliźnie, a następnie rozsmaruj grubym pędzlem. Jeżeli będziesz długo przebywała na słońcu, użyj podkładu z filtrem.

 

5. Usta, oczy, policzki

Wyróżnij usta, oczy lub policzki. Możesz np. wyraźnie podkręcić rzęsy, wybrać intensywny kolor cieni do oczu lub pomadki. Doskonale sprawdzi się też róż na policzki. Te elementy odwrócą uwagę od zakamuflowanej blizny na twarzy.

 

Ciekawostka – Bliznę na twarzy spłycisz również dzięki kosmetykom na zmarszczki.

Warto wiedzieć, że obecnie istnieje wiele metod leczenia blizn na twarzy np. kwasem lub laserem. Dermatolog pomoże ci dobrać najlepszy rodzaj kuracji.


Przeładuj

Jak mieszka Agnieszka Kaczorowska? Pokój Emilki przepiękny, ale spójrzcie na sypialnię!

zobacz 01:31