Zygzak na białym tle wykonany podkładem
© KNMPhoto/Adobe Stock

Podkład do twarzy z apteki dla cery trądzikowej - jak działa?

Zygzak na białym tle wykonany podkładem
© KNMPhoto/Adobe Stock

Podkłady do twarzy marki aptecznej nie tylko kamuflują niedoskonałości, ale również działają leczniczo na skórę, delikatnie wyciszając zmiany skórne, zwłaszcza przy cerze trądzikowej. Na pojedyncze krostki sprawdzi się korektor do twarzy o działaniu antybakteryjnym.

 

W aptece można kupić całą linię kosmetyków jednej marki, zarówno do pielęgnacji, jak i makijażu na różne dolegliwości. Apteczne podkłady do twarzy przeznaczone są na różne problemy skórne, wśród których często pojawia się trądzik.

 

Używając kolorowych kosmetyków przy trądziku, warto zadbać o akcesoria do ich wykonywania. Aby uniknąć rozwojowi bakterii i infekowaniu skóry pędzle i gąbeczki należy po każdym użyciu dokładnie oczyścić bądź nakładać podkład czystymi palcami.

 

Podkład apteczny do cery trądzikowej

 

W przypadku mocno nasilonych zmian skórnych można zainwestować w silnie kryjący podkład do twarzy przeznaczony dla cery trądzikowej. Tego typu kosmetyk nie tylko kamufluje niedoskonałości skórne, ale również dzięki takim składnikom, jak: ekstrakt z łopianu, biotyna czy cynk działa silnie antybakteryjne, przez co pomaga leczyć pryszcze, wypryski i krostki. Wiele marek aptecznych, np.: La Roche-Posay, Vichy, Iwostin, Pharmaceris F, oprócz leczniczych kosmetyków do makijażu oferuje również dermokosmetyki do pielęgnacji ciała i twarz, które doskonale się dopełniają.

 

Na pojedyncze krostki bądź zmiany, które trudno ukryć pod podkładem, można zastosować specjalny korektor antybakteryjny. Różnego rodzaju kosmetyki również dostępne są w aptekach.

 

Jak działa apteczny podkład do twarzy?

 

Typowy apteczny podkład przeznaczony do cery trądzikowej, przede wszystkim, działa antybakteryjnie i redukuje niedoskonałości. W zależności od marki konkretnego produktu może on mieć nieco inny skład, np. eperuliną czy kwas salicylowy, które oprócz zmniejszania zmian skórnych, chroni przed powstawaniem blizn potrądzikowych. Częstym problemem cer trądzikowych jest nadmierna produkcja sebum, przez co skóra świeci się, dlatego podkłady mają również właściwości matujące, a także subtelnie wyrównują koloryt twarzy. Apteczne fluidy, podobnie jak drogeryjne, skutecznie wyrównują powierzchnię skóry, dzięki czemu jest gładka i przyjemna w dotyku, pomimo niedoskonałości.

Przeładuj

Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego

zobacz 02:08