kosmetyki do makijażu i pędzle
© dexailo/Fotolia.com

Kosmetyczne triki, które pomogą wyjść cało z urodowej opresji

kosmetyki do makijażu i pędzle
© dexailo/Fotolia.com

Makijażowe triki ułatwią makijaż, oszczędzą czas i będą rozwiązaniem w nieoczekiwanej sytuacji. Woda z lodem przyspieszy wysychanie lakieru do paznokci, a mleczko do ciała rozrzedzi zaschnięty tusz.

 

Woda, oliwa z oliwek i torebka z herbaty mogą okazać się przydatne nie tylko w kuchni, ale też w kosmetyczce.

Perfumy usuną lakier do paznokci

Jeżeli skończył ci się zmywacz, a lakier na paznokciach zaczyna się ścierać i nieestetycznie odpryskiwać, sięgnij po perfumy z alkoholem. Spryskaj nimi powierzchnię paznokcia i odczekaj kilka sekund. Następnie usuń lakier wacikiem kosmetycznym. Jeśli po pierwszym zastosowaniu perfum lakier nadal utrzymuje się na paznokciu, powtórz czynność.

Wazelina utrwali zapach perfum na dłużej

Jeżeli masz problemy z suchą skórą, na której perfumy szybko tracą swój zapach, sięgnij po wazelinę. Nanieś cienką warstwę kosmetyku na pefrumowane miejsce, np. na nadgarstki. Wazelina nawilży i natłuści skórę. Kosmetyk zapobiegnie wnikaniu zapachu w pory i spowoduje, że perfumy dużej utrzymają się na skórze.

Mleczko do ciała na zaschnięty tusz do rzęs

Przyczyną zaschniętego tuszu może być, np. niedokręcona zakrętka. Ratunkiem w takiej sytuacji będzie mleczko do ciała i woda. Na szczoteczkę tuszu nanieś odrobinę mleczka i dwie-trzy krople wody. Szczoteczkę włóż do buteleczki z tuszem i kilkakrotnie poruszaj nią, aby mleczko i woda mogły wymieszać się z kosmetykiem.

Torebka z herbaty ratunkiem na złamany paznokieć

Pęknięty paznokieć zatuszujesz za pomocą bezbarwnego lakieru (lub odżywki) i torebki po herbacie. Weź nożyczki i wytnij z nieużywanej, suchej torebki po herbacie niewielki prostokąt (taki, który przykryje całe pęknięcie). Na uszkodzony paznokieć nałóż lakier bezbarwny i za pomocą pęsety przyklej do niego wycinek z torebki. Opuszką palca dociśnij materiał do paznokcia. Po wyschnięciu lakieru bazowego, nałóż warstwę lakieru kolorowego.

Woda z lodem przyspieszy wysychanie lakieru

Wysychanie świeżo pomalowanych paznokci trwa długo i uniemożliwia wykonywanie innych czynności. Czas wysychania lakieru przyspieszysz, wkładając paznokcie na 1-2 minuty do miski z wodą i kostkami lodu.

Patyczek do uszu na plamy po tuszu do rzęs

Jeżeli podczas wykonywania makijażu zdarzyło ci się zabrudzić powiekę lub okolice oka tuszem, nie wycieraj go od razu. Poczekaj kilka minut, aby plama całkowicie wyschła. W ten sposób zapobiegniesz rozmazywaniu się tuszu i powstawaniu ciemnych plam. Zaschniętą plamę zetrzyj suchym patyczkiem do uszu delikatnie nim pocierając.

Oliwa z oliwek zamiast płynu do demakijażu

Brak płynu do demakijażu nie oznacza, że musisz zasypiać z makijażem na twarzy. Na wacik kosmetyczny nalej kilka kropel oliwy z oliwek (lub innego oleju, np. z pestek winogron lub awokado). Płatek przyłóż go do oka i zaczekaj kilka sekund, aby oliwa rozpuściła tusz do rzęs. Po chwili lekko potrzyj powiekę wacikiem. Za pomocą oliwy możesz też usunąć szminkę i podkład. 

 

Więcej na temat makijaż kosmetyki do makijażu
Przeładuj

Ania z "Hotelu Paradise" jest zadowolona z tego jak wypadła w programie? To naprawdę szczere wyznanie uczestniczki

zobacz 02:11