Liftingujące nici PDO - sposób na zmarszczki
© puhhha/Adobe Stock

Nici liftingujące PDO wykorzystywane są w medycynie estetycznej do przeprowadzania zabiegów poprawiających owal twarzy, jędrność i elastyczność skóry oraz wygładzających zmarszczki. Lifting twarzy polega na wszczepieniu pod skórę specjalnych nici, które z czasem ulegają rozpuszczeniu.

 

Efekty zabiegu nićmi liftingującymi przypominają nieco wstrzyknięcie toksyny botulinowej. Nici PDO dają jednak bardziej naturalny efekt, gdyż w trakcie kuracji nie są angażowane mięśnie twarzy, a jedynie lekko osłabiane.

Nici PDO - co to takiego?

PDO to silnie syntetyczne stałe włókna, które w sposób naturalny po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nici polidioksanowe stymulują produkcję kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i napięcie skóry, dlatego stosowane są głównie w odmładzających zabiegach medycyny estetycznej.

Lifting twarzy nićmi PDO

Lifting twarzy nićmi PDO to mało inwazyjny zabieg, polegający na wstrzyknięciu w głąb skóry nici polidioksanowych, które ulegają samoistnemu procesowi rozpuszczania. Ich obecność w skórze pozytywnie wpływa na jej koloryt oraz wygląd. Kuracja nićmi PDO poprawia owal twarzy, elastyczność i jędrność skóry oraz redukuje bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki na czole i w okolicach oczu. Zabieg odmładzający jest bezbolesny i można go stosować niezależnie od pory roku, ponieważ ekspozycja twarzy na promienie słoneczne nie jest w tym wypadku przeciwwskazaniem. Kuracja trwa ok. 30-60 minut.

Nici liftingujące PDO - efekty

Efekty liftingu twarzy nićmi polidioksanowymi są widoczne natychmiast. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się widocznie bardziej napięta, a zmarszczki - wygładzone. Nici PDO nie są widoczne pod naskórkiem, jednak przez kilka pierwszych dni mogą być wyczuwalne przez pacjenta. Efekty kuracji utrzymują się ok. 2 lat. Kilka dni po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona lub opuchnięta, w tym czasie zaleca się ograniczenie mimiki twarzy oraz unikanie nagrzewania miejsc, w których wstrzyknięto nici.

Lifting twarzy nićmi polidioksanowymi - przeciwwskazania

Lifting twarzy nie może być przeprowadzony u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również: choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, np. opryszczka, otwarte rany, zaburzenia krzepliwości krwi, stany zapalne skóry.

Lifting twarzy nićmi PDO - cena

Cena kuracji nićmi liftingującymi zależy od rozległości zabiegu i ilości wykorzystanych nici. Koszt jednej nitki to ok. 450-750 zł. Cena pełnego zabiegu kilkoma nićmi (może być przeprowadzony nie tylko na twarzy, ale również szyi) to wydatek rzędu od ok. 1500 do 5000 zł.