Mężczyzna spryskuje się perfumami.
©mstaniewski/Fotolia.com

Najlepsze perfumy na walentynki dla niego: drzewne, paprociowe, ziołowe i tytoniowo-skórzane

Mężczyzna spryskuje się perfumami.
©mstaniewski/Fotolia.com

Perfumy na walentynki dla niego powinny być męskie i trwałe. Mężczyzna przed randką może użyć wyrazistych perfum drzewnych lub delikatnych zapachów paprociowych (fougere). Aromaty ziołowe, czyli zielone, skutecznie odświeżają i dodają energii. Panowie, którzy lubią wonie korzenne i zwierzęce, powinni wybrać perfumy tytoniowo-skórzane.

 

Perfumy produkuje się z olejków pozyskiwanych z owoców, kwiatów, drzew, traw, ziół, skór zwierząt oraz przypraw. Substancje te łączy się z rozpuszczalnikiem (alkoholem), a także środkami wzmacniającymi zapach oraz takimi, które pozwalają na uzyskanie jednolitej konsystencji cieczy.

Wyrazisty zapach na walentynki – perfumy drzewne

Perfumy drzewne mają wyrazisty i trwały aromat. Sprawdzą się na wieczór, szczególnie na eleganckie przyjęcia. Zapachy są produkowane z sandałowca, cedru, drzewa różanego, paczuli, wetiwerii (gatunku trawy), a także przypraw i cytrusów. Aromaty te są przeznaczone, przede wszystkim, dla mężczyzn, którzy lubią zwracać na siebie uwagę. Coraz częściej jednak tworzy się uniwersalne perfumy drzewne, idealne zarówno dla panów, jak i pań.

Paprociowe aromaty - delikatne i zmysłowe

Perfumy paprociowe są nazywane również fougere, co w języku francuskim oznacza paproć. Najważniejszymi składnikami tego typu zapachów są: bób tonka, mech dębowy, trawy, paczula, lawenda, kwiaty oraz żywice. Paprociowe wonie są zmysłowe i delikatne, ale mają głęboki, lekko duszący aromat. Produkt jest polecany na wieczór, zwłaszcza na romantyczną kolację z ukochaną bądź randkę w domu. Perfumy paprociowe przypadną do gustu poważnym, namiętnym i tajemniczym mężczyznom.

Skuteczny sposób na odświeżenie, czyli perfumy ziołowe

Perfumy ziołowe, zwane też zielonymi, świetnie odświeżają i pobudzają. Wytwarza się je z ziół (głównie mięty pieprzowej, szałwii muszkatołowej, rozmarynu i lawendy), ale są również wzbogacone zapachami cytrusowymi i drzewnymi. Perfumy ziołowe charakteryzują się świeżym, chłodnym i lekko kwaśnym aromatem. Są idealne na dzień, zwłaszcza latem i podczas uprawiania sportu. Zielone zapachy spodobają się młodym, energicznym mężczyznom.

Zapachy tytoniowo-skórzane z woniami korzennymi i zwierzęcymi

Perfumy tytoniowo-skórzane mają ciepły, intensywny, korzenny i lekko dymny aromat. Długo utrzymują się na skórze. Wonie sprawdzą się na wieczór oraz na dzień, zwłaszcza do pracy. Zapachy tytoniowo-skórzane pozyskuje się ze skór zwierząt (między innymi cywetu i piżmowca), przypraw (na przykład wanilii, cynamonu i imbiru), drzew oraz tytoniu. Tego typu perfumy są idealne dla eleganckich, dojrzałych mężczyzn. 


Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09