warkocz zapleciony dookoła głowy
©terex/Fotolia

Warkocz dookoła głowy: jak dopasować do stroju i kształtu twarzy?

warkocz zapleciony dookoła głowy
©terex/Fotolia

Warkocz dookoła głowy był najmodniejszym uczesaniem w czasach młodości naszych babć, jest modny także i teraz, a to za sprawą dziewczęcej naturalności, którą niezmiennie podkreśla.

 

Warkocz dookoła głowy można łączyć nie tylko ze stylem folkowym i układać nie tylko przy owalnej twarzy. Liczba możliwych modyfikacji i metod plecenia takiego warkocza sprawia, że fryzura ma bardzo duży potencjał.

Warkocz dookoła głowy: do jakiego stylu pasuje?

Warkocz dookoła głowy to fryzura, która kojarzy się ze stylem folkowym, ale lekko zmodyfikowana świetnie sprawdza się też w innych stylizacjach. Luźno zwisające spod warkocza kosmyki dodają swobody charakterystycznej dla stylów boho i grunge. Taki artystyczny nieład jest też idealnym dopełnieniem romantycznych koronkowych kreacji. Warkocz opleciony wokół głowy to bardzo dziewczęce uczesanie, które dodaje delikatności, odmładza twarz i łagodzi rysy. Najlepiej komponuje się z lekkim makijażem – przydymionym okiem i ustami pociągniętymi błyszczykiem w naturalnym kolorze.

Warkocz dookoła głowy a kształt twarzy

Przed zrobieniem korony z warkocza, trzeba zdać sobie sprawę, że taka fryzura eksponuje czoło. Nie będzie więc wyglądać korzystnie u kobiet z trójkątną i prostokątną twarzą, które dla wyważenia proporcji powinny zastanowić się nad fryzurą z grzywką. Warkocz dookoła głowy jest też ryzykownym uczesaniem dla pań z okrągłą i kwadratową twarzą, ponieważ odsłania policzki. Da się jednak temu zaradzić – wystarczy po ułożeniu fryzury rozluźnić warkocz i wypuścić na twarz kilka luźnych kosmyków. Szczęśliwe posiadaczki owalnej twarzy zdecydowanie powinny spróbować tego oryginalnego uczesania – warkocz dookoła głowy będzie u nich wyglądał idealnie zarówno w luźniejszej, jak i gładszej wersji.


Więcej na temat włosy stylizacje włosów
Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29