Młoda kobieta aplikuje lakier utrwalający na włosy.
©puhhha/stock.adobe.com

Kosmetyki do włosów o właściwościach utrwalających: żel, pianka, lakier do włosów

Młoda kobieta aplikuje lakier utrwalający na włosy.
©puhhha/stock.adobe.com

Pianka do włosów sprawdza się do utrwalania falowanych i kręconych włosów. Do każdego rodzaju kosmyków można stosować lakiery, zwracając tylko uwagę na ich moc utrwalającą. Żel do włosów podkreśli krótkie fryzury, ale nie można nakładać go dużo, aby uniknąć efektu pozlepianych i sztywnych włosów.

 

Kosmetyki do stylizacji włosów o dużej mocy utrwalającej sprawdzają się na specjalne okazje, gdy chce się, aby starannie wykonana fryzura utrzymała się na głowie całą noc. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste korzystanie z tego typu produktów może osłabić lub przesuszyć włosy.

 

Lakier do włosów

 

Lakier do włosów to idealny kosmetyk do wykończenia fryzury. Zazwyczaj stosuje się go na koniec stylizacji, aby utrwalić skręt loków, wyprostowane kosmyki czy starannie ułożony kok. Lakiery do włosów pomagają opanować kłopotliwe elektryzowanie się kosmyków, chronią fryzurę przed wilgocią oraz wiatrem. Osoby posiadające mocne i grube włosy mogą stosować kosmetyk o wysokiej mocy utrwalania (np. 4,5), z kolei u posiadaczy cienkich wystarczy słabiej utrwalający lakier (np. 1, 2, 3). Aby utrwalić fryzurę, wystarczy spryskać ją preparatem z odległości około 30-40 cm, wykonując koliste ruchy.

 

Pianka do włosów

 

Pianki do włosów przede wszystkim dodają objętości. Lekka i puszysta konsystencja kosmetyku nie obciąża kosmyków, dodaje im sprężystości i delikatnie unosi je u nasady, jednak nie jest dobrym rozwiązaniem dla suchych kosmyków, ze względu na zawartość alkoholu. Pianka do stylizacji to idealny kosmetyk dla osób z kręconymi włosami. Zastosowanie preparatu na mokre włosy i wysuszenie ich suszarką z dyfuzorem, nie tylko zwiększy objętość loków i fal, ale i zapewni im bardziej wyrazisty skręt. Piankę wystarczy zaaplikować na wilgotne kosmyki, nie przesadzając jednak z ilością preparatu. W przypadku krótkich lub średniej długości włosów, wystarczy wycisnąć na dłoń piankę wielkości włoskiego orzecha, z kolei na bardzo długie fryzury - maksymalnie dwa razy więcej. Kosmetyk nakłada się na kosmyki poprzez delikatne ugniatające ruchy bądź za pomocą umoczonego w preparacie grzebienia. Po nałożeniu pianki, włosy należy suszyć głową do dołu, w przypadku włosów kręconych - najlepiej suszarką z dyfuzorem lub pozostawić do samoistnego wyschnięcia.

 

Żel do włosów

 

Żel do stylizacji sprawdza się do utrwalania krótkich fryzur, np. do podkreślania grzywki czy pocieniowanych pazurków. Kosmetyk ma konsystencję wodnistej galaretki, ale nie powoduje przetłuszczania się kosmyków i można go stosować zarówno na suche włosy, jak i mokre. Aby uniknąć efektu sztywnych włosów, preparat należy aplikować w małych ilościach. Wystarczy odrobinę produktu rozetrzeć w dłoniach i delikatnie nakładać na kosmyki.

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13