Tonery do włosów
© puhhha/Fotolia.com

Stosowanie oraz trwałość tonerów - czym się różnią od farb?

Tonery do włosów
© puhhha/Fotolia.com

Toner do włosów jest rodzajem półtrwałego kremu lub farby, który na włosach utrzymuje się od kilku do kilkunastu myć (5-12) w zależności od struktury włosa oraz producenta. Tonery w porównaniu z farbami są mniej inwazyjne, ponieważ nie wnikają do wnętrza kosmyka. Produktu najlepiej używać na rozjaśnionych włosach.

 

Producenci kosmetyków do stylizacji i koloryzacji włosów chcą, aby ich produkty miały właściwości odżywcze. Tonery zawierają wosk pszczeli, który dodatkowo pielęgnuje końcówki i zapobiega rozdwajaniu.

Kiedy stosować toner do włosów?

Tonery do włosów są dostępne w tubkach lub okrągłych opakowaniach. Najlepszy efekt można uzyskać na włosach, które były wcześniej rozjaśnione. Należy jednak pamiętać, że kosmetyku nie wolno łączyć z rozjaśniaczem, ponieważ połączenie tych dwóch produktów zniszczy strukturę włosa. Tonerem można pogłębić kolor lub zdecydować się na nowy odcień bądź szaloną barwę. Tęczowe włosy idealnie sprawdzają się na festiwalach muzycznych oraz imprezach tematycznych.

Czym się różnią tonery od farb do włosów?

Tonery różnią się od farb tym, że nie są trwałe. Dzięki temu można wypróbować nowy kolor (np. blond zamienić na ciemny brąz) lub zaszaleć z tęczowymi barwami. Kolor nakładany tonerem zmywa się stopniowo. Tonery – w przeciwieństwie do farb – nie skutkują powstaniem odrostów. Trzeba też pamiętać, że kosmetyki trwale koloryzujące osłabiają strukturę włosa oraz niszczą końcówki. Z kolei tonery nie obciążają kosmyków, są lekkie i nieinwazyjne, ponieważ jedynie oblepiają włosy. Można również połączyć kilka kolorów, aby efekt był intensywniejszy.

Przydałyby Ci się specjalistyczne szampony do kolorowych włosów? Sprawdź ofertę na tej stronie i pobierz kod promocyjny Sephora.

Jak stosować toner do włosów?

Przed aplikacją tonera, warto umyć włosy szamponem, nie używając masek i odżywek. Na lekko zwilżone kosmyki nakłada się kosmetyk. Po nałożeniu tonera, warto zmyć plamki z czoła, rąk i szyi, ponieważ zaschnięty produkt bardzo trudno domyć. Toner może być na włosach od 15 do 45 minut. Im dłużej produkt będzie na włosach, tym efekt będzie intensywniejszy. Po zabiegu włosy należy opłukać wodą.

Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17