Młoda kobieta w szlafroku suszy włosy suszarką z dyfuzorem.
©Cherries/Fotolia.com

Na co zwrócić uwagę przy zakupie suszarki do włosów: rodzaje, parametry, budowa i funkcje dodatkowe

Młoda kobieta w szlafroku suszy włosy suszarką z dyfuzorem.
©Cherries/Fotolia.com

Suszarka do włosów jest sprzętem znajdującym się w domu niemalże każdej kobiety. Jej podstawowym zastosowaniem jest suszenie włosów, a także ich stylizacja. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na moc, siłę i prędkość nawiewu, regulację temperatury, a także przeznaczenie. Suszarka powinna być dopasowana do długości i gęstości włosów, a także ich kondycji.

 

Niewłaściwe oraz zbyt częste używanie suszarki do włosów negatywnie wpływa na ich kondycję. Z tego powodu przed rozpoczęciem suszenia warto zastosować płyn, chroniący włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

 

Rodzaje suszarek do włosów

 

Biorąc pod uwagę przeznaczenie, można wyróżnić trzy rodzaje suszarek do włosów:

  • kompaktowe (turystyczne), które charakteryzują się składaną rączką i silnikiem o stosunkowo niskiej mocy. Ich główną zaletą jest to, że zabierają bardzo mało miejsca w bagażu,
  • profesjonalne, które przeznaczone są dla salonów fryzjerskich. Charakteryzują się one silnikami o bardzo dużej mocy i długim przewodem. Zazwyczaj tego typu suszarki są również bardzo lekkie, co znacznie ułatwia fryzjerkom pracę,
  • do użytku domowego, które często zbliżone są do suszarek profesjonalnych. Różnią się one mniejszą mocą oraz krótszym przewodem.

 

Parametry suszarek do włosów: moc, siła nawiewu, regulacja temperatury

 

Przy zakupie suszarek do włosów należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej parametry, czyli: moc, siłę nawiewu oraz regulację temperatury. Wszystkie te elementy powinny być dostosowane do rodzaju włosów, a także ich długości i gęstości. Na rynku dostępne są suszarki o różnej mocy – minimalnej 1000 W i maksymalnej 2300 W. Ten parametr ma realny wpływ na szybkość suszenia, dlatego też kobiety z długimi i gęstymi włosami, powinny wybrać suszarkę o dużej mocy. Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest siła suszenia. Większość suszarek do włosów wyposażona jest w dwustopniowy system regulator siły suszenia. W niektórych urządzeniach można również regulować temperaturę powietrza. Jest to opcja bardzo przydatna, ponieważ pozwala ona na zminimalizowanie stopnia zniszczenia włosów.

 

Budowa suszarki do włosów

 

Nowoczesne suszarki wyposażone są w specjalne powłoki, które mają na celu zminimalizować negatywny wpływ wysokiej temperatury na kondycję włosów. Wyróżnia się dwa typu tego typu powłok – ceramiczne (pozwalające na równomierne rozłożenie temperatury) oraz turmalinowe (będące źródłem jonów ujemnych, które sprzyjają zamykaniu łysek włosów). Warto wybierać suszarki, które są wyposażone w antypoślizgowy uchwyt, filtr ochronny w postaci gęstej siatki, przełącznik napięcia oraz mają funkcję chowania kabla.

 

Dodatkowe funkcje suszarek do włosów

 

Jedną z najpopularniejszych dodatkowych funkcji suszarek jest jonizacja, która polecana jest dla kobiet, zmagających się z nadmiernym elektryzowaniem się włosów. Dzięki tej funkcji włosy są gładkie i błyszczące. Oprócz tego na rynku dostępne są suszarki z dyfuzorem, który pozwala na podniesienie włosów u nasady. Opcja ta przydaje się w szczególności posiadaczkom cienkich i pozbawionych objętości włosów. Popularnym rozwiązaniem są również suszarki, wyposażone w tłumik hałasu, który pozwala na suszenie włosów w trudnych warunkach, np. przy śpiącym dziecku.

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13