Gęste włosy
©Robert Przybysz/Fotolia

Metody na przyśpieszenie porostu włosów: szampony, wcierki, ampułki

Gęste włosy
©Robert Przybysz/Fotolia

Środki na porost włosów mają za zadanie nie tylko wpłynąć na przyspieszenie wzrostu. Mają również właściwości regeneracyjne, wzmacniające ich strukturę i nadające im właściwego blasku.

 

Szampony, wcierki i ampułki to środki na porost włosów, które pomogą osiągnąć odpowiednią długość fryzury, ale także spełnią funkcję pielęgnacyjną.

Szampony – pielęgnacja od środka

Środki na porost włosów powinny mieć wysokie stężenia składników aktywnych, m.in.: witamin, ekstraktów (np. z imbiru, z zielonej herbaty, rozmarynu) oraz kompleksów ziół. Szampony te delikatnie oczyszczają włosy i skórę głowy, a zawarte w nich substancje poprawiają ukrwienie, odbudowują cebulki włosowe, stymulują ich wzrost oraz zapobiegają dalszemu wypadaniu włosów.

Wcierka – balsam na włosy

Bardzo skutecznym środkiem w walce o długie włosy są wcierki. Zawierają one skoncentrowane substancje przyspieszające porost włosów. Systematycznie stosowane wcierki na porost włosów poprawiają metabolizm i dotlenienie cebulek włosów, regenerują podrażnienia skóry głowy. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest kilka rodzajów gotowych do użycia wcierek, ale z powodzeniem można je także przygotować samemu. Składniki są ogólnodostępne, a przygotowanie proste. Oto kilka przykładów:

 

  • Wcierka z czarnej rzepy – wystarczy wrzucić surową czarną rzepę do sokowirówki i gotowe! Sok z czarnej rzepy należy przelać do butelki i stosować 30 min przez myciem włosów.

 

  • Wcierka z kozieradki – nasiona kozieradki można kupić w aptece. 3 łyżki nasion zalać 150 ml wody i gotować przez 30 min. Tak powstały wywar wcierać w skórę głowy.

 

  • Wcierka z cebuli – cebulę należy drobno pokroić lub zetrzeć na tarce i odcisnąć powstały sok. Stosować 30 min przed myciem włosów.

 

Jako wcierkę można także z powodzeniem stosować oleje posiadające właściwości pobudzające porost włosów, np. olejek rycynowy, łopianowy czy też indyjską mieszankę Khadi.

Ampułki – zdrowie w kapsułce

Ampułki to preparaty zawierające wyjątkowo silne składniki aktywne w wysokim stężeniu. Odżywiają i wzmacniają cebulki, hamują wypadanie włosów i stymulują ich wzrost. Zawartość ampułek należy wcierać w suchą skórę głowy. Ważne jest, że preparatu się nie spłukuje, dzięki czemu zawarte w nim aktywne składniki mogą działać przez długi czas. Kuracja trwa zwykle 3 miesiące. Ze względu na wysokie stężenie substancji należy stosować je ściśle według zaleceń producenta. Niewątpliwą zaletą ampułek jest ich duża skuteczność – włosy przestają wypadać, przyspieszony zostaje ich wzrost. Wadą tej metody może być dość wysoka cena kuracji. Ze względu na duże stężenie składników aktywnych, preparat może nie być odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze.


Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30