©pololia/Fotolia

Rodzaje brody – dopasowanie wzoru do kształtu twarzy

©pololia/Fotolia

Broda dodaje mężczyźnie męskości. Jednak nie wszystkim pasuje każdy rodzaj brody. Warto dopasować ją do kształtu twarzy. Najpopularniejsze rodzaje brody to kozia bródka (nosi ją Johnny Depp) i bokobrody (nosił je Elvis Presley).

Bokobrody (baczki)

Bokobrody, zwane także baczkami najczęściej pasują mężczyznom o podłużnej, prostokątnej twarzy. By je otrzymać należy zapuszczać zarost na bokach twarzy (mniej więcej przez miesiąc), po czym należy obciąć go na krótko. Bokobrody to zarost, który jest przedłużeniem fryzury i nie ma brody właściwej. Niektórzy mężczyźni, zapuszczając bokobrody decydują się także na wąsy.

Kozia bródka

Kozia bródka jest idealna dla panów mających kwadratowy i okrągły kształt twarzy. Dzięki odpowiedniemu zarostowi, mężczyźni będą mogli zakryć zbyt ostre rysy twarzy. By ją otrzymać, trzeba ogolić zarost na policzkach, a pozostawić na podbródku i wokół ust.. Tak obcięta bródka wydłuży twarz. Panowie o takim kształcie twarzy powinni unikać pełnej brody, która wizualnie jeszcze ją powiększy.

Pełna broda

Pełna broda nadaje się dla panów o owalnym kształcie twarzy, którzy mogą zapuszczać brodę na wszystkie możliwe sposoby. Najczęściej ten rodzaj brody przycięty jest równolegle po obu jej stronach. Broda jest długa i przeważnie gęsta.

Podbródka

Jest to broda okalająca podbródek. Ciągnie się ona z obu stron aż do linii przy uszach i tam łączy się z włosami. Nie posiada wąsika i włosów na policzkach. Ten typ brody zaleca się mężczyznom, którzy mają problemy z zapuszczeniem jakiegokolwiek owłosienia na twarzy.

Attilio

Atillio to kępka włosów występujących pod dolną wargą. Najczęściej decydują się na nią mężczyźni o owalnym i podłużnym kształcie twarzy.

Gangsterska

Broda gangsterska optycznie oddzieli podbródek od reszty twarzy. Przy brodzie gangsterskiej nad górną wargą należy zostawić delikatny wąsik. Ten typ brody zalecany jest panom o kwadratowym kształcie twarzy.

Francuski widelec

Broda ta przypomina brodę pełną, ale wyraźnie podzielona jest na dwie równe połowy (tak, że można z nich pleść warkocze) i polecana jest mężczyznom o prostokątnej  twarzy. Ten rodzaj owłosienia optycznie łagodzi ostre rysy

Więcej na temat włosy
Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04