Kobieta prostuje blondynce włosy
©Emilia/Fotolia

Prostownice do włosów. Jakie są rodzaje urządzeń?

Kobieta prostuje blondynce włosy
©Emilia/Fotolia

Prostownica do włosów jest dla wielu kobiet niezbędnym urządzeniem do stylizacji włosów. Dzięki prostownicy można stylizować włosy na różne sposoby, niezależnie od typu włosa.

 

Prostownicy można używać do włosów kręconych, falowanych, cienkich, grubych, zniszczonych. Na rynku jest wiele rodzajów prostownic do włosów.

Prostownice do włosów – rodzaje

Prostownice do włosów można pogrupować ze względu na rodzaj płytek urządzenia. Wyodrębnia się prostownice ze szklaną, metalową, ceramiczną, tytanową i turmalinową płytką. Na jakość produktu wskazuje często jego cena, zwykle im wyższa, tym klasa prostownicy jest lepsza. Powłoka prostownicy świadczy też o tym, czy prostownica będzie bezpieczna dla włosów.

 

1. Prostownice ze szklanymi i metalowymi płytkami – te prostownice należą do najstarszych urządzeń i nie wpływają korzystnie na strukturę włosa. Metalowa powłoka bardzo wolno się nagrzewa, a to niszczy włosy. Dosyć częste używanie tej prostownicy powoduje łamliwość i kruchość włosów. Niekiedy powłoka prostownic szklanych i metalowych pokryta jest warstwą farby i z czasem może odpryskiwać, niszcząc przy tym łuskę włosa. Koszt takiego modelu waha się od 15 do 30 zł.

 

2. Prostownice z ceramiczną płytką – są najpopularniejszym rodzajem prostownic i są o wiele bardziej bezpieczne niż poprzedni typ urządzeń. Nagrzewają się one o wiele szybciej i zapobiegają niszczeniu włosa. Ceramiczne płytki powodują wygładzenie fryzury, nadają blasku, a włosy po wyprostowaniu są miękkie w dotyku. Cena takiej prostownicy wynosi około 150-200 zł.

 

3. Prostownice z tytanową płytką – tytanowe prostownice podobne są do urządzeń ceramicznych. Powłoka nagrzewa się szybko i równomiernie, dzięki czemu nie niszczy struktury włosa. Prostownica utrzymuje ciepło i nie wywołuje większych wahań temperatury. Za jej pomocą można wystylizować włosy szybko i skutecznie. Prostownice tytanowe nadają się idealnie do grubych i kręconych włosów. Koszt tego modelu waha się od 100 do 300 zł.

 

4. Prostownice z turmalinową płytką – to najnowszy rodzaj prostownicy, która pod wpływem ciepła wytwarza jony ujemne. Po dostaniu się ich w głąb włosa wysuszają jego łuskę. Prostownica turmalinowa o wiele szybciej nagrzewa włosy i nie wytwarza aż tak wysokiej temperatury jak pozostałe modele urządzeń. Ten typ prostownicy nie jest tak szkodliwy dla struktury włosa, a turmalinowa powłoka pomaga w zamykaniu jego łuski i wygładza fryzurę. Co więcej, ten model urządzeń nie elektryzuje i nie puszy włosów. Cena tego modelu wynosi od 200 do 400 zł. 

Więcej na temat pielęgnacja włosów fryzury
Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53