Przybory do farbowania włosów
© nadyatess/Fotolia.com

Szalona fryzura – cętkowane printy na włosach

Przybory do farbowania włosów
© nadyatess/Fotolia.com

Najpopularniejszym rodzajem printu na włosy jest wzór cętek geparda. Może stanowić fryzurę na co dzień lub być elementem stroju dzikiego kota – idealny pomysł na imprezę tematyczną lub karnawał.

 

Wzór geparda na włosach nie musi być zmywalny i pozostawać na głowie tylko do pierwszego jej umycia. Stosując szampony koloryzujące i farby do włosów możesz przygotować koloryzację, która pozostanie na dłużej.

Tworzenie printu na włosach za pomocą farby do włosów

Jeśli chcesz, żeby efekt był trwały, a jednocześnie masz taką fryzurę, że możesz sobie na to pozwolić - na przykład masz bardzo krótkie włosy lub nosisz długie włosy z przystrzyżonym bokiem – możesz zastosować farby do włosów. Na długich prostych włosach wzory mogą wyglądać różnie w zależności od ułożenia włosów.

Leopard hair – printy na włosy krok po kroku

1. Wybierz trzy kolory. Przy klasycznym doborze kolorów będzie to kolejno beżowy, czarny i brązowy, ale możesz także zrobić oryginalne kolorowe cętki.

 

2. Przygotuj farby według instrukcji na opakowaniu, każdą w osobnym naczyniu.

 

3. Nałóż na włosy farbę bazową – nie musi dokładnie pokrywać włosów (to nawet niewskazane), ale ważne, by zrobiła odpowiednie tło.

 

4. Używając patyczka kosmetycznego, nakładaj czarną farbę – staraj się robić wzorki w kształcie litery C, by jak najbardziej przypominały cętki. Nie nakładaj farby tam, gdzie jest już nałożona gruba warstwa farby bazowej.

 

5. Weź nowy patyczek kosmetyczny i nakładaj na środek cętek brązowy kolor.

 

6. Pozostaw farby na taki czas, jaki jest podany w instrukcji, po czym je zmyj.

 

Gotowe!

Porady:

  • W przypadku długich włosów, rozczesz je dokładnie, a następnie wydziel szerokie pasmo, na którym chcesz zrobić cętki. Najwygodniej będzie gdy naciągniesz i podkleisz tymczasowo włosy za pomocą taśmy samoprzylepnej do tektury – dzięki temu łatwiej zrobisz upatrzony wzorek.
  • Zamiast używać patyczka kosmetycznego, możesz wykorzystać coś w roli stempla – to może być nawet łodyga selera, która ma charakterystyczny wygięty przekrój. Dzięki temu wszystkie wzorki będą takie same, a jednocześnie zaoszczędzisz czas.
  • Gdy chcesz uzyskać tylko tymczasowy efekt, możesz wykorzystać zmywalną farbę do włosów albo hennę. Pamiętaj jednak, by podczas płukania nie gnieść ani nie szorować włosów, bo zamażesz wzory. Spłucz je w letniej wodzie, następnie wysusz.

 

Więcej na temat stylizacje włosów
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17