czarnoskóra kobieta spryskuje włosy
©Dash/Fotolia

Oryginalne fryzury dla odważnych: kolorowe printy na włosach

czarnoskóra kobieta spryskuje włosy
©Dash/Fotolia

Printy na włosach są doskonałym odświeżeniem fryzury, dzięki której zachwycisz znajomych. Świetnie sprawdzą się na mniej lub bardziej oficjalne imprezy, ale polubią je także osoby, które po prostu lubią wyglądać oryginalnie.

 

Printy na włosach to coraz popularniejszy sposób na stylizację włosów. Polegają na stworzeniu na włosach wzoru czy obrazka. Można je wykonać metodą ekspresową – przy użyciu specjalnego szablonu i kolorowego lakieru do włosów – lub przy użyciu tradycyjnych zmywalnych farb do włosów.

 

Zobacz też: Printy na włosach: jak zrobić leopard hair, czyli cętki gep

 

Szablony do printów na włosach

W celu wykonania printu na włosach można wykorzystać gotowy szablon, który przykłada się do włosów. Ponieważ nie są one jeszcze bardzo dostępne w polskich drogeriach, z powodzeniem można przygotować je samemu, wycinając odpowiednie wzory z tektury czy kartki papieru. Tak naprawdę za szablon może posłużyć wszystko – nawet koronkowa serwetka czy haftowana chusteczka.

Ekspresowa fryzura dla królowej wieczoru – printy na włosach

Przed przygotowaniem printu za pomocą kolorowego lakieru należy już ułożyć fryzurę i ją utrwalić lakierem. Może to być klasyczne upięcie w kok, wyprostowane przy pomocy prostownicy włosy czy też związane w koński ogon. Przede wszystkim włosy muszą już być ułożone, w innym wypadku przygotowany print może stracić swój kształt przy zmianie fryzury.

 

Gdy fryzura jest już przygotowana, wystarczy przyłożyć szablon, a następnie spryskać przez niego fragment włosów lakierem. Lakiery w kolorach kontrastujących z włosami dadzą wyrazisty efekt, ale można także wybrać odcienie, które będą subtelniejsze – miedź, złoto, czerwień (w zależności od naturalnego koloru włosów). Aby nadać fryzurze efekt trójwymiarowy, zastosuj dwa kolory – najpierw nałóż jedną warstwę lakieru, po czym przesuń o około 2 centymetry szablon i nałóż lakier w innym odcieniu. Efekt gwarantowany. Farba do włosów w sprayu kosztuje od kilku do kilkunastu złotych – jest dostępna w drogeriach.

 

Sprawdź też: Fryzury dla włosów prostych i kręconych. Modne cięcia

 

Zobacz koniecznie: Fryzury na imprezę z długich włosów

 

A może tatuaże? ;) Kolorowe tatuaże na włosach - hit czy kit?

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53