ombre na blond włosach
©Hetizia/fotolia

Farbowanie metodą ombre na blond włosach

ombre na blond włosach
©Hetizia/fotolia

Wykonując ombre na blond włosach należy pamiętać, aby dokładnie rozczesać miejsce przejścia pomiędzy dwoma kolorami. W ten sposób unikniemy efektu odcięcia się kolorów w linii prostej.

 

Farbowanie włosów metodą ombre polega na stopniowym mieszaniu kolorów na włosach od ciemnego odcienia brązu do całkowitego platynowego blondu na końcówkach. Ombre przynosi najlepsze efekty na włosach cieniowanych. Kobiety posiadające długie włosy mogą nałożyć ciemniejszy kolor od nasady na wysokość uszu. Kobiety o włosach średnich powinny nałożyć ciemniejszy odcień od nasady na ok. 10 cm.

Ombre na blond włosach krok po kroku

Do wykonania ombre na blond włosach potrzebujesz dwóch kolorów farby. Pierwszy kolor powinien być zbliżony do koloru bazowego (obecnego na włosach), a drugi o kilka tonów ciemniejszy np. w odcieniu kasztanowym.

 

  • Farby dokładnie wymieszaj w dwóch pojemnikach zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.
  • Do miseczki z jaśniejszą farbą dodaj część koloru kasztanowego (farbę połącz w dowolnej proporcji, im więcej ciemnej farby dodasz do koloru bazowego, tym mniej widoczna będzie różnica pomiędzy kolorami).
  • Ciemny kolor nakładaj na włosy pędzelkiem od nasady na ok. 10 cm. Zwróć szczególną uwagę na tył głowy. Osoby, które wykonują ombre na blond włosach samodzielnie mogą ustawić z tyłu drugie lusterko, tak aby mieć kontrolę nad farbowanymi partiami włosów.
  • Po nałożeniu ciemniejszego koloru odczekaj ok. 10-15 minut, spłucz farbę i wysusz włosy.
  • Następnie załóż rękawiczki i mieszankę drugiej farby nakładaj dłońmi na pozostałe długości (poniżej 10 cm od nasady). Farbę wcieraj pasmo po paśmie nieregularnymi ruchami. Dokładnie przeczesz palcami miejsca przejścia pomiędzy kolorami, aby barwy nie odcinały się w linii poziomej. Końcówki włosów możesz zawinąć w folię aluminiową. W ten sposób na końcówkach uzyskasz kolor najjaśniejszy, ponieważ farba pod folią lepiej wchłonie się we włosy.
  • Po 20-30 minutach spłucz farbę i dokładnie umyj włosy.
  • Po umyciu nałóż odżywkę lub maskę do włosów farbowanych. Wysusz i ułóż włosy jak zawsze.
 

 

Więcej na temat pielęgnacja włosów Ombre
Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33