krótka fryzura
Flickr/Meredith Leigh Collins/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Wygoda i elegancja – kobiece fryzury dla krótkich włosów

krótka fryzura
Flickr/Meredith Leigh Collins/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Fryzura na krótkie włosy nie musi oznaczać zerwania z kobiecością. Nowoczesne stylizacje potrafią wydobyć piękno każdej kobiety – podstawą jest jej dobranie do rysów twarzy.

Fryzura na krótkie włosy – shag

Najbardziej znaną ambasadorką fryzury shag jest Meg Ryan – nosiła tę stylizację zarówno w krótkiej, jak i długiej wersji. Mimo, że włosy są krótkie, trudno aktorce odmówić kobiecości i uroku. Shag nadaje fryzurze naturalną objętość, działa także odmładzająco. Styl ten cechuje lekkość i naturalność. Ma wiele wariantów, ale podstawą każdego są mocno pocieniowane włosy. Dobrze ścięte nie sprawiają żadnych problemów z układaniem – po umyciu wystarczy wetrzeć odrobinę pianki, pochylić głowę do dołu i wysuszyć, strumień powietrza kierując na nasadę włosów.

Jeszcze krótsze włosy – pixie cut

Pixie to fryzura, w której włosy są przycięte blisko głowy i twarzy. Ścięcie najlepiej pasuje do kobiet o twarzy kwadratowej, owalnej lub w kształcie serca. Krótsze boki i dłuższe pozostałe włosy wysmuklą twarz, z kolei wysokie czoło można złagodzić za pomocą grzywki. Nie jest jednak polecana kobietom, mającym mocno zarysowaną żuchwę. Pixie, jak na fryzurę dla krótkich włosów, także jest bardzo łatwa w stylizacji. Do jej ułożenia wystarczy odrobina pianki lub żelu, a przy podatnych włosach wystarczy samo suszenie za pomocą suszarki.

 

Oba ścięcia wymagają ogromnej precyzji, dlatego idąc do fryzjera wybierz takiego, którego naprawdę cenisz. Ponieważ te nowoczesne fryzury mają wiele wariantów, najlepiej weź ze sobą zdjęcie, by pokazać, co konkretnie masz na myśli. Fryzjer oczywiście powinien dopasować fryzurę do rysów twarzy, a nie kopiować gotową fryzurę, ale sugestia z twojej strony na pewno będzie pomocna.

Więcej na temat włosy stylizacje włosów
Przeładuj

Trendy na wiosnę 2020 w pigułce. Oto 5 największych hitów, które będziemy nosić tej wiosny

zobacz 01:14