Koloryzacja - opal hair
© yuriyzhuravov/Fotolia.com

Benzynowa koloryzacja na chłodny blond: jak wyglądają włosy w stylu opal hair?

Koloryzacja - opal hair
© yuriyzhuravov/Fotolia.com

Opal hair najlepiej prezentuje się na jasnych włosach. Bazowym kolorem jest chłodny blond, na który nakłada się farbę o perłowym odcieniu. Następny krok to położenie tonerów lub mieszanki farb: fioletowej, różowej, błękitnej i czasami żółtej.

 

Opal hair to modna metoda koloryzacji, która podkreśli styl i pozwoli wyróżnić się z tłumu. Doskonale pasuje do zimowych krajobrazów, ale dobrze będzie wyglądała także przy pastelowych wiosennych ubraniach.

Opal hair: chłodny blond i tęczowe pasemka

Benzynowa koloryzacja to metoda wielowarstwowego farbowania włosów. Bazowym kolorem jest chłodny blond z pastelowymi pasemkami w holograficznych odcieniach. Nazwa “opal hair” pochodzi od narodowego kamienia Australii - opalu. Ten kamień szlachetny mieni się mnóstwem odcieni, które przypominają barwę perły, pomieszaną z holograficznym blaskiem. Taka koloryzacja najlepiej sprawdzi się u blondynek. Kobiety, które mają ciemniejsze włosy, będa musiały je rozjaśnić. Warto pamiętać, że jeden zabieg nie wystarczy. Aby uzyskać odcień popielatego blondu, potrzebne jest kilka wizyt i stopniowe rozjaśnianie pasm. Następnie pokrywa się je pastelowymi refleksami. Proces mieszania farb jest dosyć skomplikowany. Najlepiej nie wykonywać takiej koloryzacji samodzielnie, tylko udać się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Na jasne włosy nakłada się najpierw farbę w perłowym odcieniu, który może być wymieszany z platyną, a następnie - tonerów lub kilku zmieszanych kolorów. Wykorzystuje się głównie różowe, fioletowe, lawendowe, błękitne, a niekiedy żółte farby. Pastelowe refleksy będą się dobrze prezentowały, jeśli zostaną położone warstwowo. Dzięki temu kolejne odcienie farby optycznie zleją się z perłowym, chłodnym blondem.

Komu pasuje chłodny blond w stylu opal hair?

Pastelowe, holograficznie mieniące się refleksy na jasnych włosach najlepiej prezentują się na długich kosmykach. Sprawiają wrażenie jeszcze bardziej bajkowych. Jednak można się o nie pokusić także na włosach sięgających ramion. Same metaliczne pasemka dają magiczny efekt i wspaniale pasują marzycielkom, które chcą wyglądać tajemniczo i eterycznie. Fryzura będzie się doskonale komponowała z ubraniami w stylu romantycznym. Benzynowa koloryzacja włosów może wyglądać ciekawie także w zestawieniu ze spodniami lub dodatkami w stylu militarnym. Będzie to interesujący kontrast.

Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11