Party.pl

fiszka orange Advertisement


Uśmiechnięta dziewczyna ze związanymi włosami w kucyk
©vadymvdrobot/Fotolia

Dobierz uczesanie do kształtu twarzy

Uśmiechnięta dziewczyna ze związanymi włosami w kucyk
©vadymvdrobot/Fotolia

Modne upięcia włosów niestety nie są uniwersalne i nie każda twarz będzie się w nich prezentowała zjawiskowo. Luźne modne warkocze, kucyki glamour czy wysoko upięte włosy to wygodne uczesania, które są hitem od kilku sezonów. Jak sprawić, żeby twarz prezentowała się doskonale w modnym uczesaniu?

Określ swój kształt twarzy

W celu rozpoznania kształtu własnej twarzy najlepiej po prostu odrysuj ją z odbicia na lusterku kredką do oczu. Pamiętaj, aby najpierw związać włosy w kucyk lub zaczesać je za uszy. Kształt, który uzyskasz będziesz mogła łatwo przyporządkować do jednej z czterech podstawowych kategorii.

Modne upięcia włosów – twarz kwadratowa

Posiadaczki kwadratowego obrysu twarzy powinny szukać fryzur, które zmiękczają wyraźnie zarysowaną linię żuchwy. W tym celu najlepiej czesać włosy w luźne warkocze, np. kłosy. W przypadku włosów krótkich lub półdługich doskonale sprawdzą się luźne koki upięte na karku z wypuszczonymi tuż przy twarzy kosmykami. Twarz kwadratowa pięknie prezentuje się w delikatnych falach, dlatego – jeśli włosy nie są naturalnie kręcone – pomyśl o wykonaniu np. beach waves zanim upniesz włosy. Zdecydowanie powinnaś zrezygnować z tapirowania włosów i wysokich koków. Najkorzystniejszy jest dla ciebie przedziałek na boku oraz asymetryczne długie grzywki.

Modne upięcia włosów – twarz okrągła

W przypadku twarzy okrągłej za pomocą upięcia włosów można wyszczuplić wydatne policzki. Dlatego doskonale sprawdzą się gładko zaczesane wysokie koki czy warkocze zaplecione na skos – zaczynające się nad jednym uchem a kończące się pod drugim. Bardzo korzystnie będzie również wyglądała fryzura tzw. kucyk glamour, który ma wiele odsłon. Może być upięty wysoko – co jest szczególnie korzystne dla okrągłej buzi ponieważ optycznie ja wysmukli. Tego rodzaju uczesanie polega na stworzeniu „artystycznego nieładu”, w którym kosmyki włosów opadają swobodnie wokół twarzy a gumka owinięta jest pasmem włosów.

Modne upięcia włosów – twarz trójkątna

W twarzy o kształcie odwróconego trójkąta najczęściej chodzi o to by zakryć dosyć szerokie czoło. Dlatego wszelkie fryzury z grzywką są bardzo wskazane. Grzywka może być prosta lub skośna, zaczesana na bok lub podwinięta. Sprawdzą się tutaj luźne kucyki, koki i warkocze spinane na karku.

Modne upięcia włosów – twarz owalna

Posiadaczki twarzy owalnej mogą czesać się we wszelkiego rodzaju fryzury bez obaw, że będą wyglądały źle. Do takiej buzi pasuje wszystko. Dobrze będą wyglądały gładkie, ciasne koczki, luźne modne warkocze, grzywki, kucyki i wianuszki.

 

Nie zapominajmy również o dodatkach, które wprowadzają ciekawy element dekoracyjny do każdej

Przeładuj

Tadeusz Seibert komentuje zniknięcie Margaret ze sceny. Zdradził prawdziwe powody?

zobacz 00:34