Kręcenie włosów na lokówce
©Africa Studio/Fotolia

Loki – jak samodzielnie pokręcić włosy za pomocą prostownicy

Kręcenie włosów na lokówce
©Africa Studio/Fotolia

Modne loki mogą być skręcone na wiele sposobów. Miękkie fale, szalone afro lub pozornie niedbałe beach waves. Wszystko czego potrzebujesz to dobra cienka prostownica i kosmetyki do pielęgnacji i utrwalania włosów.

Modne włosy – do jakiego kształtu twarzy pasują loki

Delikatne i bardzo zmysłowe loki w stylu retro wykonane na półdługich włosach doskonale prezentują się u osób z podłużną i trójkątną twarzą. Natomiast „niedbałe” beach waves na włosach długich to znakomita propozycja dla posiadaczek kwadratowego i okrągłego kształtu twarzy.

Jak zrobić loki – kosmetyki do loków

W drogeriach dostępna jest szeroka gama produktów przeznaczonych do włosów kręconych. Kosmetyki te najczęściej podkreślają skręt oraz utrwalają fryzurę. Dostaniemy je w formie pianek sprayów czy lotionów. Są bardzo pomocne w przypadku osób z prostymi i opornymi na stylizację włosami. Pamiętajmy, aby przed każdym kręceniem lub prostowaniem włosów przy użyciu prostownicy lub lokówki zawsze zabezpieczyć je przed działaniem wysokich temperatur np. przeznaczonym do tego sprayem. Nigdy nie róbmy tego na mokrych lub wilgotnych włosach.

Modne loki – krok po kroku

1. W wilgotne włosy wetrzyj niewielką ilość (odpowiadającą wielkości orzecha włoskiego) pianki do stylizacji – jeżeli nie masz gęstych włosów użyj tej zwiększającej objętość. Wysusz włosy suszarką (najlepiej chłodnym powietrzem) przeczesując je palcami. Jeżeli zaczynasz kręcenie na suchych włosach zrób to samo – wgnieć odrobinę pianki i wysusz – żadne pasmo nie może być wilgotne podczas używania prostownicy.

2. Rozczesz włosy i rozgrzej prostownicę. Zaczynając od tyłu głowy dziel włosy na pasma. Nakręcaj każde pasmo na prostownicę tak samo jak na lokówkę delikatnie przeciągając nią po całej długości pasma. Pamiętaj, aby trwało to kilka sekund. Mocno rozgrzana prostownica może spalić włosy, gdy jest trzymana na nich zbyt długo.

3. Jeżeli zależy ci na mocno skręconych lokach, po wystygnięciu pokręconego pasma spryskaj je lekko lakierem do włosów, na końcu roztrzep fryzurę delikatnie palcami. Jeżeli chcesz mieć na głowie jedynie fale, omiń ten krok i po zakręceniu wszystkich włosów i ich wystygnięciu delikatnie je rozczesz i wetrzyj nabłyszczacz np. w wosku.

 

Modne włosy to przede wszystkim zdrowe i zadbane włosy, dlatego tego typu stylizacji nie wykonuj zbyt często. Włosy pod wpływem bardzo wysokich temperatur są bardziej podatne na uszkodzenia. Często zdarza się, że osoby nadużywające prostownicy czy lokówki skarżą się, że ich włosy przestały rosnąć. Prawda jest taka, że włosy od czubka głowy rosną, ale pod wpływem zabiegów stylizacyjnych łamią i urywają się na końcach. 


Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48