siwe włosy
Pixabay/agnesti0/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Siwy, bronde i blond – barwy tego sezonu

siwe włosy
Pixabay/agnesti0/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Modne kolory włosów to przede wszystkim różne odcienie blondu. Obecnie dominują barwy chłodne z niebieskimi i brązowymi refleksami. Włosy zafarbowane na blond wyglądają naturalnie i estetycznie.

Najmodniejsze kolory włosów

1. Blond – jednym z najmodniejszych kolorów włosów jest blond z odcieniem niebieskiego i to ten rodzaj barw zazwyczaj wybierają modelki i gwiazdy show-biznesu. Świetliste odcienie łagodzą zbyt ostre rysy twarzy i dają niezwykły efekt. Najlepiej w kolorze blond wyglądają osoby o szatynowych lub jasnych włosach.

2. Siwy – modny jest także kolor siwy i coraz więcej młodych kobiet się na niego decyduje. Idealny odcień można uzyskać jedynie w salonie fryzjerskim, gdyż należy przejść przez etap dekoloryzacji włosów. Kolor trzeba stosować w odpowiedniej ilości, aby nie wpadał w barwy zieleni czy szarości. Wymaga również odpowiedniego nałożenia, a tylko wtedy będzie odcieniem pełnym połysku. Jeśli chodzi o fryzurę, do włosów siwych najczęściej wybierane są:

  • na pazia,
  • z grzywką opadającą na oczy
  • potargane loki.

Siwe włosy wyglądają wyjątkowo, jeśli dobierzemy odcień do typu urody. Tylko dzięki temu można wyglądać naprawdę olśniewająco.

3. Bronde – dla brunetek doskonale sprawdza się bronde, czyli koloryzacja, gdzie włosy wyglądają jakby naturalnie zostały rozjaśnione przez słońce. To połączenie ciepłego brązu z blondem. Farbę zazwyczaj nakłada się szerokimi pasmami i w różnych odcieniach, od jasnych po ciemne. Dominują fryzury lekkie, zwiewne i naturalne. Modne są też loki, fale i warkoczyki, a odchodzi się już od tapirowanych i sztywnych włosów.

Dla kogo jest odpowiedni blond?

1. Jasna karnacja – doskonale w kolorze blond wyglądają kobiety o niebieskich czy zielono-niebieskich oczach. Ta barwa włosów występuje głównie w połączeniu z karnacją bladą, różową, oliwkową czy beżową. Panie o takim typie urody opalają się łatwo i nie posiadają piegów. W tym wypadku zaleca się farbowanie włosów na jasny blond i popiel, tzw. siwy kolor włosów.

2. Ciemna karnacja – brunetkom nie zaleca się koloru blond, bo przy pojawieniu się odrostów ciężko będzie je wyrównać. Dlatego idealnym wyjściem jest pomalowanie włosów na bronde, czyli połączenie blondu z brązem.

3. Krótkie włosy – w przypadku włosów krótkich proponowane są blondy w zimnych odcieniach. Nadadzą one fryzurze lekkości i świeżości, przede wszystkim w gorące dni. Preferuje się bardziej kobiece fryzury, dlatego odchodzi się już od looku na chłopczycę. Na krótszych włosach sprawdzają się fryzury bob – czyli jednolicie skrócone włosy na wysokości linii brody.

4. Średnie włosy – jeśli chodzi o średnią długość włosów zachęca się do farbowania ich na kolor blond zmieszany z niebieskimi refleksami. Kolor niebieski jest zupełną nowością i decydują się na niego tylko odważne kobiety.

5. Długie włosy – przy długich włosach najlepiej wygląda bronde, czyli pomieszanie blondu z brązem. Jako dodatek do nich można użyć odcienia koralowego. Kolor bronde idealnie wygląda na lokach. 

Przeładuj

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

zobacz 02:56