Jak uzyskać efekt glass hair?
© eugenepartyzan/Adobe Stock

Modne fryzury damskie na jesień - jak uzyskać efekt glass hair, czyli szklane włosy?

Jak uzyskać efekt glass hair?
© eugenepartyzan/Adobe Stock

Glass hair to minimalistyczna, a jednocześnie bardzo elegancka damska fryzura. Efekt szklanych włosów uzyskuje się poprzez ich bardzo dokładne wyprostowanie oraz użycie preparatu nabłyszczającego, np. olejku bądź sprayu. Cechą charakterystyczną fryzury jest również ostre i równe cięcie, mniej więcej do ramion bądź krócej.

 

Przed zastosowaniem prostownicy włosy najlepiej podzielić na mniejsze pasma, które wystarczy spiąć na czubku głowy zwykłą spinką lub klipsem fryzjerskim. Prostowanie zaczynamy od tylnej części włosów, stopniowo przechodząc do kosmyków przy twarzy. Temperaturę prostownicy dostosowuje się do kondycji włosów - im słabsze, tym temperatura powinna być niższa.

Glass hair - co to takiego?

Ostre i równe cięcia to jeden z najgorętszych trendów fryzjerskich na jesień 2018. Proste włosy do ramion bądź krótsze, z precyzyjnie podciętymi końcówkami na równo to elegancka i uniwersalna fryzura, która ładnie podkreśla urodę, niezależnie od wieku. Glass hair to maksymalnie wygładzone włosy, które ekstremalne błyszczą, niczym szklana tafla, stąd też fryzura nazywana jest szklanymi włosami.

Jak uzyskać efekt glass hair?

Efekt glass hair najłatwiej uzyskać na prostych włosach. Panie, których fryzura ma tendencję do puszenia się bądź posiadające gęste loki mogą skorzystać z zabiegu keratynowego prostowania włosów. Kuracja płynną keratyną to silnie wzmacniający i odżywiający zabieg na włosy, którego “efektem ubocznym” są idealnie wygładzone i gładkie kosmyki. Keratynowe prostowanie włosów to sposób na poprawę kondycji włosów po lecie, zwłaszcza gdy było słoneczne i gorące.

Akcesoria i kosmetyki do stylizacji włosów

Aby uzyskać efekt glass hair, niezbędna jest prostownica, najlepiej wyposażona w regulację temperatury oraz jonizację, która zapobiega elektryzowaniu się włosów. Przed zastosowaniu stylizacji ciepłem należy zastosować kosmetyk termoochronny, a w przypadku kosmyków z tendencją do puszenia się - również krem lub balsam wygładzający. Po dokładnym wyprostowaniu włosów wystarczy gotową fryzurę spryskać sprayem nabłyszczającym, a w razie takiej potrzeby utrwalić fryzurę niewielką ilością lakieru.

Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41