kobieta z kręconymi rudymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Jesienna paleta barw do koloryzacji i pielęgnacja włosów po lecie

kobieta z kręconymi rudymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Modne farbowanie włosów to przede wszystkim dbanie o to, aby koloryzacja nie szkodziła strukturze włosa. Zdrowa i pełna blasku fryzura nigdy nie wychodzi z mody.

Modne farbowanie włosów – regeneracja przed koloryzacją

Jesień to czas włosów zdrowych, lśniących i naturalnych zarówno w uczesaniu jak i kolorze. Włosy zniszczone i nadmiernie przesuszone gorzej absorbują kolory. Dlatego przed zabiegiem farbowania najpierw trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie zniszczonego letnim słońcem włosa. Najlepsze do tego są maski zawierające naturalne składniki, takie jak np. skrzyp polny, olejki (jojoba, arganowy), ekstrakt z miodu, dzikiej róży, rumianku czy cynk. Olejowanie włosów również jest dobrą metodą na odbudowanie ich struktury i wzmocnienie przed – mimo wszystko – inwazyjnym zabiegiem koloryzacji. Olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów czy olejek różany wmasowane we włosy i skórę głowy na godzinę przed myciem, doskonale odżywią i nawilżą.

Modne farbowanie włosów – dobór koloru, brązy, miedzie, blondy i srebrne odcienie

Jesień kojarzy się przede wszystkim ze stonowanymi odcieniami złota, czerwieni, pomarańczu, brązu czy naturalnej czerni. W tym sezonie dominują kolory naturalne, tonacje liści, skał i ziemi. Ważne jest, aby odpowiednio dopasować odcień do urody, koloru oczu i temperamentu właścicielki fryzury. Włosy brązowe dają duże pole do popisu, ponieważ, można je ocieplić złotymi refleksami, albo stopniowo rozjaśnić za pomocą ombre. W przypadku chłodnych odcieni klasycznie i elegancko wygląda fryzura z kawowymi nutami, w postaci delikatnych pasemek lub balejażu. Wszelkiego rodzaju blondy można ożywiać miedzianymi refleksami. Bardzo modny ostatnio siwy kolor doskonale wpisuje się w naturalną jesienną stylistykę. Tego typu koloryzację najlepiej powierzyć doświadczonemu specjaliście, by uzyskany odcień nie dodawał lat, a był ekstrawagancką alternatywą dla klasycznego blondu.

 

Stosowanie nabłyszczającego serum lub olejków w codziennej pielęgnacji sprawi, że każdy kolor będzie się prezentował spektakularnie. Pamiętajmy, aby podczas przeprowadzanej samodzielnie koloryzacji włosów przestrzegać wszystkich wskazówek i zaleceń zamieszczonych w ulotce dołączonej do produktu. 


Więcej na temat włosy kosmetyki do włosów
Przeładuj

Czy nowy Quebonafide podoba się Natalii Szroeder? Piosenkarka zdobyła się na szczere wyznanie

zobacz 01:33