Kobieta z lekkim upięciem włosów
Image by Lifetimestock.com

Szybkie i łatwe fryzury do zrobienia samemu – upięcia i warkocze na co dzień

Kobieta z lekkim upięciem włosów
Image by Lifetimestock.com

Luźno rozpuszczone włosy są ładne, o ile są zdrowe i lśniące. Jednak jeśli nie są idealne albo taka fryzura stała się nudna, można niewielkim wysiłkiem zmienić nieco swój image. Łatwe fryzury opierają się na warkoczach i upięciach. Najczęściej do ich wykonania potrzeba zaledwie szczotki, gumki i kilku wsuwek.

Praktyczne fryzury do zrobienia samemu do pracy przy biurku

Włosy wystarczy rozczesać, a następnie zebrać pasma od góry aż do ucha i założyć je do tyłu, a następnie przypiąć wsuwkami tak, aby się trzymały. Reszta włosów pozostaje rozpuszczona. Miejsce przypięcia wsuwkami można delikatnie zamaskować częścią włosów niespiętych. Praktyczną fryzurą jest też warkocz francuski. Należy zrobić kucyk z połowy włosów od czubka głowy i podzielić go na trzy części. Początek zaplata się jak zwykły warkocz, a następnie dobiera się włosy do każdego pasma i zaplata dalej, aż do końca. Warkocz trzeba zawiązać gumką na końcu. Opcjonalnie można końcówkę warkocza schować i podpiąć wsuwkami. Ta fryzura jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnych zdolności, dlatego idealnie sprawdza się rano, kiedy przeważnie nie ma zbędnego czasu.

Na randkę i na miasto – dziewczęce fryzury do zrobienia samemu

Bardzo kobiecą i uroczą fryzurą są dwa warkocze francuskie, które zaczyna się robić od skroni po obu stronach głowy i łączy z tyłu. Od samej góry z jednej strony głowy należy wydzielić pasmo i zaplatać je jak zwykły warkocz. Po chwili po obu stronach, z lewej i z prawej, pojawią się luźne włosy, które trzeba dobierać stopniowo do poszczególnych pasm i zaplatać dalej. Warkocz powinien sięgać lekko za ucho. Trzeba go spiąć, by się nie rozpadł, a potem drugi warkocz zapleść w ten sam sposób po drugiej stronie głowy – symetrycznie. Następnie oba warkocze należy związać z tyłu głowy, a resztę włosów pozostawić rozpuszczonych. Warkocze dobrze jest nieco rozluźnić palcami, by je lekko powiększyć i nadać im puszystości. Kobiecość potrafi podkreślić także kok. Jest jedną z najłatwiejszych fryzur, jeśli chodzi o fryzury do zrobienia samemu. Wystarczy zrobić bardzo wysoko kucyk i związać go gumką. Włosy z kucyka trzeba lekko skręcić i owinąć wokół gumki, robiąc to dosyć ciasno. Po tym na powstały kok należy nałożyć kolejną gumkę, żeby dobrze się trzymał. Ostatnim krokiem jest nadanie fryzurze objętości poprzez rozciągnięcie koka palcami.

 

Przeładuj

"Hotel Paradise": Tak Klaudia El Dursi przygotowywała się do nowej roli. Jak jej poszło?

zobacz 00:45