kobieta z warkoczem
©Yurok Aleksandrovich/Fotolia

Korona z warkocza tradycyjnego i dobieranego – instrukcja krok po kroku

kobieta z warkoczem
©Yurok Aleksandrovich/Fotolia

Korona z warkocza jest bardzo dziewczęcą fryzurą, która nadaje się zwłaszcza na lato, kiedy upał nie pozwala na noszenie rozpuszczonych włosów. Udaje się nie tylko na długich, ale także na półdługich włosach, jeśli nie są one zbyt cienkie.

 

Koronę można zrobić z dwóch tradycyjnie plecionych warkoczy lub z warkocza dobieranego. Dla korony z warkocza nie jest przeszkodą także grzywka – dobrze wygląda zarówno wpleciona w całość fryzury, jak i pozostawiona na czole. Taka fryzura wcale nie musi być gładka – z kosmykami luźno opadającymi na twarz stanowi uczesanie idealne do ubioru w stylu grunge lub boho.

Jak zrobić koronę z warkocza? Instrukcja

1. Dokładnie rozczesz włosy, a następnie wetrzyj w nie balsam wygładzający lub spryskaj je odżywką w sprayu. Jeśli masz naturalne fale lub loki, przed przystąpieniem do układania fryzury wyprostuj włosy.

 

2. Jeśli robisz taką fryzurę po raz pierwszy, spróbuj zacząć od tradycyjnie plecionego warkocza. Podziel włosy na dwie równe części oddzielone na środku głowy prostym przedziałkiem. Po jednej stronie zapleć warkocz zaczynając od czoła, natomiast po drugiej zacznij zaplatanie od okolic karku. Gotowe warkocze połącz ze sobą wsuwkami tak, by nie było widać gumek na końcach.

 

3. Jeśli chcesz zrobić koronę z warkocza dobieranego, zacznij od zrobienia kucyka z włosów znajdujących się na środku głowy. Bazą dla warkocza będą pozostałe włosy – te znad twarzy i karku (warstwa ok. 2–3 cm). Podziel je na 4 części i zabezpiecz spinkami, żeby się nie wymieszały. Zacznij zaplatanie warkocza od części z lewej strony głowy, tuż pod uszami i kieruj go ku górze. Podczas zaplatania dobieraj do każdego zewnętrznego kosmyka cienki pukiel włosów z kucyka na środku głowy. Kiedy dotrzesz do miejsca, gdzie zaczyna się kolejna partia włosów, kontynuuj plecenie, dobierając je do powstałego warkocza. Cały czas dobieraj też pukle ze środka głowy. Podobnie postępuj z pozostałymi dwiema partiami włosów. Kiedy skończysz zaplatanie, schowaj końcówkę warkocza pod koronę i przypnij ją za pomocą wsuwek.

 

4. Gotową koronę możesz śmiało poluzować – zyska wtedy na objętości, a jeśli wypadną spod niej jakieś kosmyki, będzie wyglądała luźniej i bardziej dziewczęco.

 

5. Całość utrwal lakierem do włosów.


Więcej na temat włosy stylizacje włosów
Przeładuj

Dlaczego Michał Gała odszedł z Teamu X? Skomentował też "ucieczkę" Lexy Chaplin!

zobacz 03:47